رئيس هيات مديره گروه سايپا در بازديد از نمايشگاه قطعات و مجموعه هاي خودرو تهران:

قطعه سازان، ياران استراتژيك گروه سايپا هستند

قطعه سازان، ياران استراتژيك گروه سايپا هستند
رئيس هيات مديره گروه خودروسازي سايپا و مديرعامل شركت سازه گستر سايپا از سيزدهمين نمايشگاه بين المللي قطعات، لوازم و مجموعه هاي خودرو تهران بازديد كرد.

به گزارش سايپانيوز، معصوم نجفيان در حاشيه اين بازديد، در خصوص تدارك و تامين قطعات محصولات گروه سايپا گفت: با توجه به توان قطعه سازان داخلي و همكاري خوبي كه با خودروسازان دارند، خوشبختانه در تامين بيشتر قطعات محصولات گروه سايپا مشكلي وجود ندارد.

وي افزود: تعدادي از قطعات هاي تك محصولات هم كه در گذشته از خارج كشور تامين مي شد طي جلسات و برنامه ريزي انجام شده با سازندگان داخلي، بخشي از آن از جمله ECU  داخلي سازي شده است و براي ديگر قطعات هاي تك هم بحث داخلي سازي با قدرت دنبال مي شود و اميدواريم به زودي در اين زمينه به صورت كلي با توان قطعه سازان داخلي مشكلات برطرف شود.

مديرعامل سازه گستر، قطعه سازان را ياران استراتژيك گروه سايپا دانست و گفت: در اين برهه كه كشور با مشكلات ناشي از تحريم روبرو شده، قطعه سازان در صنعت خودروسازي حضور پررنگي دارند و با تلاش و همت همه آنها، گروه سايپا با زنجيره تامين قدرتمند توان ساخت بدون مشكل محصولات را خواهد داشت.

وي در خصوص تامين قطعات محصولات جديد گروه سايپا و پلتفرم هاي SP100 و SP0 هم گفت: قالب هاي توليد قطعات محصولات جديد به قطعه سازان داده شده و براي تعدادي از قطعات كه توسط شركت هاي خارجي توليد مي شد هم برنامه ريزي براي داخلي سازي انجام شده و در تلاشيم كه با توليد قطعات كيفي بتوانيم محصولات جديد سايپا را باكيفيت بالا توليد و به بازار عرضه كنيم.