• 12 تیر 1398
  • 17:39
  • سایپا
  • شناسه خبر: 19238

وزير صنعت، معدن و تجارت:

قطعه پلوس خودرو در سايپا داخلي‌سازي شد

قطعه پلوس خودرو در سايپا داخلي‌سازي شد
وزير صنعت، معدن و تجارت در گفت‌وگوي ويژه خبري شب گذشته سيما گفت: در طرح ملي بومي‌سازي قطعات خودرو، سايپا موفق به داخلي‌سازي قطعه پلوس خودرو شده است.

به گزارش سایپانیوز و به نقل از خبرگزاری تسنیم، رضا رحماني با اشاره به اجراي طرح ملي بومي‌سازي قطعات خودرو و مشاركت خودروسازان در اين طرح، افزود: خودروسازان با برپايي نمايشگاه‌هاي دائمي قطعات، نيازهاي خود را به شركت‌هاي دانش‌بنيان ايراني و صنعت‌گران اعلام كرده‌اند.

وي افزود: سايپا در اين طرح توانسته قطعه پلوس خودرو را داخلي‌سازي كند.

وي با اشاره به افزايش چند برابري نرخ ارز و تأثير آن بر قيمت خودرو در يك سال اخير گفت: هر دستگاه خودرو پرايد 1660 دلار ارزبري دارد كه اين عدد، بيانگر تأثير افزايش نرخ ارز بر قيمت خودرو است.

گفتني است پروژه داخلي‌سازي پلوس خودرو در شركت مگاموتور سايپا و با استفاده از خطوط شركت سايپاپلوس به اجرا درآمده و در حال حاضر ظرفيت تأمين پلوس 100 هزار دستگاه از انواع محصولات سايپا با استفاده از توانمندي‌هاي موجود و بهره‌برداري از خطوط توليد داخلي فراهم شده است.

اجراي موفقيت‌آميز پروژه بومي‌سازي پلوس محصولات سايپا، 5 ميليون يورو صرفه‌جويي ارزي براي كشور ايجاد كرده و در صورت استفاده كامل و حداكثري از ظرفيت‌هاي مگاموتور و سايپاپلوس، اين شركت‌ها قابليت تامين پلوس 300 هزار خودرو در سال را خواهند داشت كه در اين‌صورت، ميزان صرفه‌جويي ارزي سالانه از اين محل به 15 ميليون يورو افزايش خواهد يافت.