اولين سوپر خودروي هيبريدي لامبورگيني

سيان با 819 اسب بخار

سيان با 819 اسب بخار
لامبورگيني از اولين سوپرخودروي هيبريدي خود رونمايي كرد و نام آن را سيان گذاشت.

به گزارش سايپانيوز، از اين خودرو فقط 63 دستگاه ساخته شده و 3.6 ميليون دلار قيمت گذاري شده و مشتريان آن هم معلوم شده است. سيان با اين كه هيبريدي است، 819 اسب بخار قدرت دارد.

لامبورگيني پرقدرت ترين محصول خود را از 12 سپتامبر (21 شهريور) در نمايشگاه فرانكفورت به نمايش خواهد گذاشت.

در لحجه ي شهر بلونیا ايتاليا خودروساز سنت آگاتا، سيان به معني درخشش رعد و برق است. نامي كه شايسته ي قدرتمندترين خودروي اين كمپاني تا به امروز است. قلب سيان موتوري 12 سيلندر با 6.5 ليتر گنجايش است كه در لامبورگيني آوانتادور مدل SVJ هم مي تپيد. فقط فرق آن اين است كه اين موتور دورگه شده و بخشي از توان آن را برق تأمين مي كند. اين موتور هيبريدي سيستم 48 ولتي ملايمي را به كار گرفته است كه مسئول به وجود آوردن  34 اسب بخار است.

شايد اين اولين قدمي است كه لامبورگيني در جهت برقي شدن برداشته است. با وجودي كه هيبريدي است، صفر تا 100 آن 2.8 ثانيه و حداكثر سرعت آن 217 مايل در ساعت يا 350 كيلومتر در ساعت است. طراحي آن از كانسبت ترزو ميلانيو با خطوطي پرخاشجو و چراغ هاي ال ايي دي آينده گرا است.

با اين كه شباهت به لامبورگيني كانتاچ دارد اما طراحي آن گذشته گرا يا نوستالژيك نيست. عدد 63 نزديك به گلگير عقب اين خودرو تصادفي نيست و اشاره به سال تأسيس اين شركت يعني سال 1963 دارد.

منبع: CNBC