تغيير ساختار در جوينت ونچر 21 ساله فرانسوي-چيني

بازنويسي ساختار

بازنويسي ساختار
گروه خودروسازي پژو-سيتروئن فرانسه و شريك تجاري چيني اش گروه دانگ فنگ براي بازنويسي ساختار جوينت ونچر (سرمايه گذاري مشترك) خود اقدام كردند و در اين برنامه روي دو هدف تأكيد داشتند، كاهش هزينه در كوتاه مدت و تقويت فروش سالانه به 400 هزار دستگاه تا سال 2025.

به گزارش سايپانيوز، جوينت ونچر دانگ فنگ-پژو-سيتروئن كه در شهر وهان در مركز چين خودرو مي سازد، برنامه ريزي كرده است كه تا دخل و خرج خود را به گونه اي شكل دهد كه نقطه سر به سر دخل و خرج در سال 2019 فروش 180 هزار دستگاه و در سال 2020 فروش 150 هزار دستگاه برسد.

در حالي كه از همكاري اين دو گروه خودروسازي 21 سال مي گذرد، اكنون اين دو خودروساز به اين نتيجه رسيده اند كه منابع توليدي خود را ادغام كنند، از شر دارايي هاي عاطل و باطل خلاص شوند، بازده سيستم را بهبود ببخشند و مدل هاي جديدي در چين به بازار معرفي كنند. براي اين كار بايد بين 2020 و 2021 فروش خود را به 250 هزار دستگاه برسانند و در سال 2025 اين رقم نبايد كمتر از 400 هزار دستگاه باشد. سال 2018 اين جوينت ونچر به برنامه خود كه فروش 250 هزار دستگاه بود، دست يافت.

چنين تصميمي به مثابه راه اندازي مجدد در شرايط بسيار دشوار است و دانگ فنگ مانند گذشته گاو شيرده نيست. سال 2018 براي اولين بار رشد فروش خودرو در چين روند نزولي پيدا كرد كه از دهه 1990 بي سابقه بود و احتمالا در پايان سال 2019 نيز 5 درصد نسبت به سال 2018 كمتر خواهد بود. بخشي از اين روند كاهشي نيز در اثر جنگ تجاري ايالات متحده با چين بوده است. با جنگ تجاري اين دو كشور، پژو نيز مانند كمپاني فورد آمريكا متضرر شده است.

دانگ فنگ با كمك پژو قرار است تا 3 سال آينده 14 مدل خودروي جديد به بازار معرفي نمايد. بعد از سال 2020، هر مدل جديد خودرو يك نسخه برقي هم خواهد داشت، چون اين رويكرد از قوانين جديد «بهره برداري از انرژي هاي جديد و تجديدپذير» در چين ناشي شده است.

اين در حالي است كه به گفته رويترز، اسنادي موجود است كه جوينت ونچر دانگ فنگ-پژو-سيتروئن قرار است نيمي از كارگران خود را اخراج و دو كارخانه از 4 كارخانه اشتراكي را تعطيل نمايد.