ركورد خيره كننده ي لندكروزر تويوتا

عبور از 10 ميليون

عبور از 10 ميليون
فروش لندكروزر تويوتا از رقم خيره كننده ي 10 ميليون دستگاه گذشت. اين شاسي بلند منحصر به فرد در اصل با نام BJ از سال 1951 به دنيا آمده و برخلاف بسياري از خودروهاي مطرح دنيا، به اين زودي قصد خروج از خط توليد را ندارد.

به گزارش سايپانيوز، تويوتا در استراليا، جايي كه بيشترين هوادار لندكروزر در آن زندگي مي كنند، خبر از عبور رقم فروش از 10 ميليون دستگاه را منتشر كرد. لندكروزر نه تنها يكي از محبوب ترين خودروهاي شاسي بلند دشت و دمن (آفرود) است بلكه در عرصه خودروهاي شاسي بلند، نمادين هم به حساب مي آيد. براي همين است كه تويوتا از توليد آن دست نمي كشد و هنوز هم يكي از قابل ترين شاسي بلندهاي صنعت خودرو باقي مانده است.

اين خودرويِ تمام قد تويوتا در جاده هاي  تقريباً 170 كشور دنيا در حال تردد است. استراليايي ها از همه بيشتر طرفدار اين خودرو هستند و از 10 ميليون لندكروزر فروخته شده در دنيا 1 ميليون و 65 هزار دستگاه از آن يعني تقريبا 10 درصد در كشور استراليا بوده است. از 318 هزار دستگاهي كه در سال 2018 در دنيا فروخته شده، 42 هزار و 267 دستگاه در استراليا بوده. اما ظاهراً در ايالات متحده علاقه به اين خودرو كم شده است و طوري كه در سال 2018 فقط 3222 دستگاه در آمريكا به فروش رفت.

نام اصلي اين شاسي بلند BJ بود كه در ژوئن 1954 با پيشنهاد مدير فناوري تويوتا هانجي اومهارا به لندكروزر تغيير نام داد.

منبع: اتوبلاگ