گسترش تحويل از راه دور

سفارش شما در راه است

سفارش شما در راه است
تحويل كالا در شرف تحولي جديد است. دو شركت «پُست ميتس» و «فانتوم اتو» دست همكاري داده اند كه اولي در تحويل متبحر است و دومي در خودران هاي كنترل از راه دور تخصص دارد.

به گزارش سايپانيوز، طرح پايلوت تحويل با خودران از لس آنجلس شروع شده اما به زودي در سانفرانسيسكو هم گسترش پيدا خواهد كرد.

فاز بعدي رشد و تحول در تحويل، به كار گيري خودروهايي است كه راننده ندارند و از راه دور با سيستم هاي پيشرفته فناوري كامپيوتر و اينترنت هدايت مي شوند.

شركت «پُست ميتس» Postmates كه در شهر سانفرانسيسكو مستقر است و در زمينه تحويل كالا فعاليت مي كند با شركت فانتوم اتو Phantom Auto مستقر در مانتن ويو كه خودران هاي مخصوص تحويل در اختيار دارد با هم به اين فكر افتاده اند كه امكانات و تسهيلاتشان را به اشتراك بگذارند و تحولي در تحويل به وجود آورند.

علي كاشاني قائم مقام مدير عامل پست ميتس در مورد شراكت اين دو شركت مي گويد: «نرم افزارهاي يكپارچه ي فانتوم به ما كمك مي كند كه نواحي بيشتري را پوشش دهيم و به مشتريان بيشتري برسيم و تمركز و سرمايه گذاري بيشتري روي بخش اصلي كسب و كار خود داشته باشيم.»

شركت هاي ديگري مثل پست ميتس در زمينه لجستيك و تحويل فعاليت مي كنند و اكثر آنها به اهميت خودران ها در سيستم حمل و نقل نوين پي برده اند و به همين دليل علاقه زيادي دارند كه فعاليت هاي خود را از همين حالا با شركت هاي ارائه دهنده خودران گسترش دهند.

هر چقدر خودران ها خودشان را به عرصه هاي جديد در زندگي نوين ثابت مي كنند، قانون گذاران هم نظارت خود را بيشتر و دقيق تر مي كنند. هر چه زمان بيشتري طي مي شود، شركت هاي ارائه دهنده خودران مهارت بيشتري در خيابان ها و كوچه ها پيدا مي كنند و نرم افزارهاي آنها دقيق تر مي شوند طوري كه ميزان خطاها به شدت كاهش مي يابد.

نمونه هاي ديگري از شراكت و ادغام شركت هاي تحويل و توزيع با شركت هاي ارائه دهنده خودران در حال گسترش هستند براي مثال در ماه اوت (مرداد) شركت دوردَش Door Dash اقدام به خريد شركت اسكاتي لبز Scotty Labs كرد كه در زمينه خدمات خودران ها فعال است.

براي شركت هاي ارائه دهنده خدمات خودران نظير فانتوم اتو هم شراكت هايي از اين دست غنيمت به حساب مي آيند. چون مي توانند تمركز و سرمايه گذاري روي تخصص خود داشته باشند و نگران مشتري براي تحويل نباشند، چون شريك تجاري آنها هم تمركز و سرمايه گذاري خود را روي تحويل و مشتري قرار داده است.

شاي مگزيموف بنيانگذار فانتوم اتو مي گويد: «[اين شراكت] نقطه عطفي در عرصه حمل و نقل نوين است، [چون] به اثبات مي رساند كه وقتي خودران با عمليات كنترل از راه دور تركيب مي شوند، مي تواند باعث رونق خودروهاي بدون راننده در كسب و كار شود.

شركت پست ميتس افزايش سرمايه 225 ميليون دلاري را به اجرا گذاشته اما زماني كه شراكت اين دو شركت به مراحل نهايي برسد، ارزش پست ميتس از 2.4 ميليارد دلار هم مي گذرد.

منبع: cnbc.com

سایر اخبار