​اعتصابي كه هنوز ادامه دارد

يك ميليارد دلار خسارت

يك ميليارد دلار خسارت
اعتصابي كه از 16 سپتامبر (25 شهريور) توسط اتحاديه كارگران خودروي آمريكا سازماندهي شده و باعث توقف خطوط توليد در جنرال موتورز آمريكا شده، تا به حال يك ميليارد دلار خسارت به صنعت خودروي اين كشور زده است.

به گزارش سايپانيوز به نقل از جي پي مورگان، اعتصاب اتحاديه كارگران خودروي آمريكا UAW اكنون وارد هفته سوم خود شده و كارخانه هاي كانادا و مكزيك جنرال موتورز را نيز تحت تأثير خود قرار داده است.

به گفته ي رايان برينكمان از جي پي مورگان، اين اعتصاب بيشتر از حد انتظار به طول انجاميده است و جنرال موتورز مجبور مي شوند شيفت هاي توليدي از دست رفته در فصل سوم سال را به فصل چهارم سال منتقل كند اما با اين كار هم نمي تواند به تعهدات خود به ويژه در خصوص خودروهاي پرطرفدار مثل وانت هاي سنگين وزن عمل كند.

گفت و گوهاي جنرال موتورز و اتحاديه هم در در يكشنبه 14 مهر هم نتيجه معكوس داده و نه تنها به توافق نيانجاميد بلكه اختلافات را هم شديدتر كرد.

تري ديتس قائم مقام اتحاديه در باره آخرين وضعيت گفته كه مذاكرات روند بدتري به خود گرفته است و ما بيش از گذشته از جنرال موتورز نااميد شده ايم. اين شركت تمايلي ندارد كه به شكل منصفانه اي جبران كند.

اتحاديه كارگران خودروي آمريكا و جنرال موتورز هر يك پيشنهادات خود را در خصوص دستمزد، بن هاي كارگري، امنيت شغلي و تقسيم سود به يكديگر اعلام كرده اند اما اين پيشنهادها از هر دو طرف رد شده اند.

جنرال موتورز در بيانيه اي اعلام كرد كه به مذاكرات با حسن نيت ادامه مي دهد و پيشنهادهاي خوب خود را كه به نفع كاركنان است ارائه مي دهد تا آينده اي بهتر و قوي تر بسازد.

اتحاديه كارگران خودروي آمريكا در جنرال موتورز 48 هزار عضو دارد كه با اين اعتصاب خود به دنبال افزايش حقوق و امنيت بالاتر شغلي و سهم بيشتري از سود كارخانه هستند. در حالي كه مقام هاي جنرال موتورز مي گويند نرخ هاي دستمزد كارگري در ديترويت –شهري كه سه خودروساز بزرگ آمريكا در آن فعالند- بالاترين در بين تمام صنايع كشور است و اگر قرار باشد شركت سودآوري داشته باشد بايد بتواند در مكان هايي كه كارگر ارزان تر در دسترس است [نظير مكزيك و چين] به توليد بپردازد. درست پيش از آغاز اعتصاب در جنرال موتورز، اين شركت برنامه اي را به اتحاديه معرفي كرد كه در آن سرمايه گذاري 7 ميليارد دلاري در كارخانه هاي داخل آمريكا مطرح شده بود. در اين برنامه هم چاره اي براي جلوگيري از تعطيلي كارخانه لوردزتاون ايالت اوهايو ارائه شده بود.

اتحاديه كارگران خودرو از جنرال موتورز خواسته است كه تمامي فعاليت هاي مونتاژ خود را از كشورهاي مكزيك و چين به آمريكا بازگرداند. اما اين درخواست يكي از موارد مهم اختلاف بين اتحاديه و جنرال موتورز است.

منبع: جي پي مورگان، رويترز