همكاري بوئينگ با پورشه

​شراكت در ساخت خودروي پرنده برقي

​شراكت در ساخت خودروي پرنده برقي
شركت هواپيماسازي آمريكايي بوئينگ در حال كار كردن با برند اسپورت پورشه از گروه خودروسازي فولكس براي توسعه و تكوين خودروهاي پرنده براي حمل و نقل شهري است.

به گزارش سايپانيوز، بوئينگ آمريكا رقيب ديرينه ي ايرباس فرانسوي است و حالا مي خواهد از رقيب فرانسوي خود و ساير شركت هايي كه  مشغول ساخت خودروهاي پرنده عمود پرواز عقب نماند.

اوايل سال اين سازنده هواپيماي آمريكايي پرواز آزمايشي نمونه اوليه ي خودروي هوايي را به اجرا گذاشت كه گنجايش 4 مسافر را داشت و مسافت 50 مايل را طي نمود.

چند ماه قبل از بوئينگ، ايرباس نيز يك خودران را به برند آئودي طراحي كرده و به پرواز در آورده بود كه هم قابليت رانندگي داشت و هم قابليت پرواز.

پورشه نيز در حال ساخت خودروهاي پرنده اي است كه قرار است به عنوان تاكسي و حمل و نقل اشتراكي مورد استفاده قرار گيرند.

به عنوان بخشي از معامله بين بوئينگ و پورشه، مطالعه و تحليل بازار براي اندازه گيري پتانسيل هاي ساخت خودروهاي پرنده ي براي مشتريان خاص آغاز شده و قرار است از اين خودروهاي پرنده براي شهرهاي پرجمعيت و شركت ها مورد استفاده قرار گيرد.

نكته مهم اين جا است كه اين شراكت براي هردو شركت كه اخيراً با رسوايي مواجه بوده اند جنبه ي حيثيتي دارد. گروه خودروسازي فولكس واگن به خاطر رسوايي ديزلي [دست كاري در نرم افزارها براي پايين نشان دادن ميزان آلايندگي خودروهاي ديزلي] به دنبال اعاده حيثيت است و بوئينگ هم با بحران سقوط مرگبار دو هواپيماي 737 MAX و زمين گير شدن پرفروش ترين محصول خود نياز به بازگشت اعتماد مردم دارد.

منبع: رويترز