جلب نگاه يا تأمين امنيت

​سايبرتراك در پليس دوبي

​سايبرتراك در پليس دوبي
پليس دوبي به وانت هاي سايبرتراك خودروسازي تسلا مجهز مي شود. گويي پليس دوبي بيشتر در صدد جذب كردن نگاه ها به خود شده تا تأمين امنيت شهر.

به گزارش سايپانيوز، ناوگان افسانه اي پليس شهر دوبي اكنون يك عضو جديد دارد كه به همان اندازه خودروهاي قبلي خيره كننده است و به خوبي مي تواند نگاه ها را به خود جلب كند.

با اين كه شهر دوبي به هيچ عنوان انتخاب مناسبي براي امتحان سرعت هاي سرسام آور خودرو نيست، با اين حال پليس آن شهر مجهز به خيره كننده ترين خودروهايي است كه بيشتر براي بازي كامپيوتري Need for Speed مناسب هستند تا دست بند زدن به دست مجرمان.

حالا پليس دوبي دست به يك اقدام خيره كننده ديگر زده و آن خريد وانتي است كه در خود آمريكا هم جنجال به پا كرده، طوري كه عده اي اين وانت را «زشت تر از گناه» توصيف كرده اند و عده اي هم آن را هديه اي از آينده مي بينند.

پليس دوبي در حساب رسمي توئيتر خود هم تصاوير سايبرتراك با لوگوي پليس دوبي را منتشر كرده كه خبر را تأييد مي كند. حالا سايبرتراك تسلا در كنار خودروهاي بوگاتي ويرون، لامبورگيني آوانتادور، فراري اف اف، و خيلي از سوپركارهاي افسانه اي ديگر جزوي از ناوگان پليس دوبي خواهد بود. پيش از افزودن سايبرتراك تسلا، مرسدس بنز اي ام جي جي تي 63 اس به ناوگان اضافه شده بود.

سرلشگر عبدالله خليفه الماري فرمانده پليس دوبي در مصاحبه با عربين بيزينس ريپورت گفته است كه سايبرتراك در نواحي استفاده مي شود كه گردشگر در آن حجم سنگيني دارد.

تسلا مي گويد كه پيمايش اين وانت به ازاي هر بار شارژ تقريبا 500 مايل (800 كيلومتر) است. قواي محركه آن به موتور سه گانه مجهز است كه قدرت و اسب بخار آن در مراسم رونمايي ذكر نشده است. صفر تا صد آن هم 2.9 ثانيه است.

يكي از محاسن اين وانت استحكام آن است كه در مراسم رونمايي در برابر ضربات چكش مكانيكي هم دوام آورد و تا حدودي در برابر گلوله هم مقاوم است. هرچند شيشه اين خودرو هنوز جاي كار دارد چون در مراسم رونمايي نه تنها آبرو نخريد، بلكه باعث خجالت هم شد.

تا به حال 250 هزار دستگاه از وانت سايبرتراك پيش فروش شده كه نشان مي دهد برخلاف ظاهر نه چندان زيبا، طرفداراني پيدا كرده است.

منبع: رُودشو سي نت  

سایر اخبار