سهم جويي خودروسازان از بازار چين

​رقابت تنگاتنگ در بازار خودروهاي برقي

​رقابت تنگاتنگ در بازار خودروهاي برقي
ب ام و با شركت خودروساز چيني گريت وال، كارخانه اي جديد در چين مي سازد كه در آن خودروي برقي توليد خواهد شد.

به گزارش سايپانيوز، حالا كه ب ام و با شركت خودروسازي چيني گريت وال وارد شراكت و سرمايه گذاري مشترك شده، خبر از برنامه توليد 160 هزار دستگاه خودرو در سال را منتشر كرده و قرار است خودروهاي برند ميني (از اعضاي گروه خودروسازي ب ام و) و ساير مدل هاي گريت وال در اين كارخانه توليد شوند.

براي اجراي اين برنامه، 650 ميليون يورو (معادل 716 ميليون دلار) سرمايه گذاري در نظر گرفته شده است و طبق اين برنامه قرار است كه تا سال 2022 اين كارخانه كامل شود.

مقر اصلي جوينت ونچر [سرمايه گذاري مشترك] بين ب ام و و شركت گريت وال در نزديكي شانگهاي در محلي به نام Zhangjiagang شكل گرفته و در نهايت 3 هزار نيروي جديد استخدام خواهد كرد.

اوايل ماه نوامبر، شركت گريت وال موفق شد از سازمان هاي نظارتي در چين اجازه ساخت كارخانه جديد خودروسازي در كشور چين را به دست آورد. در حال حاضر گريت وال در صدر جدول سازندگان خودروهاي شاسي بلند (SUV) و وانت هاي تجاري است. گريت وال كه مقر اصلي آن در شهر بائودينگ است يك خودروي برقي مقرون به صرفه با برند اورا Ora هم دارد.

ب ام و پا در جاي كفش گروه خودروسازي فولكس واگن گذاشته كه دو كارخانه جديد در سال آينده براي توليد خودروهاي برقي در چين مي سازد كه مجموع ظرفيت آنها 600 هزار دستگاه است.

شركت خودروسازي آمريكايي تسلا نيز در شانگهاي چين كارخانه مي سازد و قرار است در آن 500 هزار دستگاه خودروي تسلا توليد و به بازار چين و منطقه عرضه نمايد.

منبع: رويترز

سایر اخبار