گزينه هاي موجود

​مقايسه برقي ها و پيمايش آنها

​مقايسه برقي ها و پيمايش آنها
خودروسازان برتر در دنيا حداقل يك يا دو مدل خودروي برقي به بازار عرضه كرده اند كه از اين بازار رو به رشد جا نمانند. در اين جا مدل هاي موجود در بازار و ميزان پيمايش آن معرفي شده اند.

به گزارش سايپانيوز، هر چقدر كه مدل هاي جديد خودروهاي برقي به بازار عرضه مي شوند پيمايش آنها بهبود مي يابد، پيمايش به ازاي هر بار شارژ يكي از مهمترين دغدغه هاي خريداران است، هيچ كس دوست ندارد دچار اضطراب نرسيدن به مقصد يا نرسيدن به ايستگاه شارژ باتري خودرو را تجربه كند. با گسترش روزافزون خودروهاي برقي در دنيا، گزينه هاي موجود در بازار [آمريكا] هم افزايش مي يابد. در اين جا نگاه اجمالي به مهمترين گزينه هاي پيش رو به ترتيب حروف الفباي انگليسي ارائه شده است.

آئودي ايي-تران E-Tron

اين خودروي شاسي بلند يك باتري 95 كيلووات ساعت دارد كه بيشينه ي پيمايش آن 204 مايل (328 كيلومتر) است. قيمت 75 هزار دلار براي خودرو قيمت خيلي بالايي است اما به هر حال تمام امكانات يك آئودي را دارد.

ب ام وي آي3 BMW i3

اين ب ام و كه هميشه قيافه عجيب داشته و گران بوده، مهمترين ويژگي اين خودرو شاسي فيبركربن آن است كه هم به آن استحكام بخشيده و هم وزن آن را كاهش داده است كه باعث پيمايش بهتر مي شود. با يك بار شارژ مي توان 153 مايل (246 كيلومتر) طي كرد كه نشان مي دهد فقط بايد داخل شهر از آن استفاده كرد.

شورولت بولت

اولين خودروي برقي جنرال موتورز است كه وارد جريان اصلي فروش اين شركت شده است و به نوعي پاسخ به ورود و حضور تسلا بوده، اين هاچ بك مقرون به صرفه 259 مايل (416 كيلومتر) به ازاي هر بار شارژ مي پيمايد كه رقم قابل قبولي است. قيمت پايه آن هم از 36 هزار دلار شروع مي شود.

هُندا كلاريتي

خودرويي جادار با امكانات بسيار خوب، اما پيمايش بسيار ضعيف، 89 مايل (143 كيلومتر) به ازاي هر شارژ و اين كه امكان خريد آن وجود ندارد و بايد از طريق ليزينگ آن را اجاره كرد. تنها حسن آن كيفيت بالاي هُنداي بودن آن است.

هيوندايي ايونيك Ioniq

هيوندايي تلاش زيادي به خرج مي دهد كه وارد عرصه خودروهاي برقي شود. اين خودرو در همه زمينه ها امكانات پايه را دارد و حتي پيمايش آن هم فقط 124 مايل (200 كيلومتر) است. در عوض قيمت آن هم به پايه خيلي نزديك است و حدود 30 هزار دلار قيمت دارد.

هيوندايي كنا Kona

شايد يكي از موارد قابل قبول در بين خودروهاي برقي همين هيوندايي كنا باشد، پيمايش عالي 258 مايل (415 كيلومتر)، انواعي از امكانات جديد روي داشبورد، وارانتي بسيار ارزشمند و قيمتي نسبتا بهتر از خودروهاي برقي ديگر در حد 36 هزار دلار است.

جاگوار آي پيس I-Pace

شايد در بين خودروسازان كمترين انتظار از جاگوار مي رفت كه خودروي برقي عرضه كند. اما عرضه كرد. رانندگي آن همان حس جاگوار هميشگي است و گزينه مناسبي براي كساني است كه از تسلا مدل ايكس خوششان نمي آيد. در ميان خودروهاي برقي براي خودش هيولايي است. بسيار جادار و پيمايش آن 234 مايل (376 كيلومتر) به ازاي هر بار شارژ است.

كيا نيرو Niro

نيروي كيا تلاش قابل قبولي در عرصه خودروهاي برقي است و با قيمت 38 هزار دلار پيمايش عالي 239 مايل (384 كيلومتر) ارائه مي كند. معمولا خريداران را شگفت زده مي كند و مشخصات فني و امكانات بيش از قيمتي كه مي پردازيد در خود دارد.

كيا سول Soul

كه از اسم آن هم پايتخت كره جنوبي در ذهن متبادر مي شود هم روح. با باتري 64 كيلووات ساعتي خود 243 مايل (391 كيلومتر) را به ازاي يك بار شارژ مي پيمايد.

نيسان ليف

پدر بزرگ همه خودروهاي برقي مقرون به صرفه، و بي دليل نيست كه پرفروش ترين خودروي برقي دنيا است. ليف خيلي خودروي ساده اي است. خيلي خوب ساخته شده است، بسيار ارزان تر از خودروهاي ديگر است اما پيمايش آن فقط در حد 150 مايل (240 كيلومتر) است.

نيسان ليف پلاس

ليف پلاس، واكنش نيسان به حضور تسلاي مدل 3 ، شورولت بولت و هيوندايي كنا بوده است. پيمايش آن 226 مايل (363 كيلومتر) است. به ارزاني ليف ساده نيست و فقط قدرت و گشتاور بهتري مي دهد. هرچند فناوري آن قديمي است اما به قول قديمي ها از آب و گل درآمده است.

پورشه تايكان Taycan

اين خودروي برقي آمد تا رقيب تسلاي مدل اس باشد. از همان ابتدا هم دو حالت توربو و توربو اس دارد كه اولي 670 و دومي 750 اسب بخار قدرت دارد. پورشه هنوز پيماش دقيق آن را افشا نكرده ولي گفته است كه در سيكل WLPT اروپا به پيمايش 256 مايل (411 كيلومتر) رسيده است كه نسبت به اندازه گيري هاي آمريكايي كمي خوشبينانه است. قيمت آن هر چه باشد پورشه است و بالاي 150 هزار دلار و مدل توربو اس آن از 185 هزار دلار شروع مي شود.

تسلا مدل 3

اين خودرو براي خودروهاي برقي، معياري براي رقابت شده است. خودروي بسيار خوب و راحتي است، رانندگي با آن لذت دارد، بسيار جادار است هم براي سرنشين هم براي بار و در بين خودروهاي برقي در حال رقابت بهترين پيمايش به ازاي هر بار شارژ دارد  310 مايل (500 كيلومتر). نقطه ضعف آن قيمت بالا، داشبورد كم تجمل و صفحه نمايشي كه عادت كردن به آن زمان مي برد. با اين كه در بعضي از بخش ها واقعا كم گذاشته اما شكست آن توسط رقبا واقعاً دشوار است.

تسلا مدل اس

با اين كه از سال 2012 روزآمد شده اما يكي از قديمي ترين هاي اين ليست است در عين حال بالاترين پيمايش اين فهرست را به خود اختصاص داده است. 370 مايل (600 كيلومتر) به ازاي هر بار شارژ، با قيمت نزديك به 80 هزار دلار

تسلا مدل ايكس

شبيه مدل اس است سريع و گران اما بزرگتر، جادارتر و درهاي عجيب تري. براي خودرويي به اين بزرگي، پيمايش 325 مايل (523) خيلي هم قابل قبول است.

فولكس ايي-گلف e-Golf

هرچند فولكس چند وقتي است كه خودروي برقي ID را به رخ مي كشد اما فعلا بايد به همان ايي-گلف قناعت كرد و به پيمايش 119 مايل (191) هم بسنده كرد در عوض قيمت آن هم حدود 31 هزار دلار است.

منبع: رُودشو سي نت

 

 

سایر اخبار