​قيمت خودرو

​كوروت به 6 رقم نزديك مي شود

​كوروت به 6 رقم نزديك مي شود
حالا جنرال موتورز هم مي گويد اگر شورولت كوروت را زير 80 هزار دلار (با دلار حدود 12 هزار تومان، چيزي حدود 960 ميليون تومان [قيمت كارخانه بدون هيچ تعرفه و شماره گذاري و غيره]) بفروشد متضرر مي شود.

به گزارش سايپانيوز، شورولت كوروت استنگري 2020 كوپه گران ترين ورژن كوروت به حساب مي آيد. مدل پايه شورولت كوروت قرار بود از 60 هزار دلار شروع شود كه حالا معلوم شده آن هم مقدور نيست. يكي از منابع خبري مجله خودرويي «موتور ترند» در جنرال موتورز مي گويد هر خودروي شورولت كوروتي كه زير 80 هزار دلار به فروش برسد براي جنرال موتورز زيان به حساب مي آيد. همان منبع خبري هم گفته است كه از سال 2021 قيمت شورولت كوروت باز هم افزايش خواهد يافت و اين افزايش قيمت در سالهاي بعد از آن هم به قوت خود باقي خواهد ماند.

حالا مشتريان اين خودرو كه در اصل رقباي خريداران موستانگ فورد هستند بايد با خود حساب و كتاب كنند و ببينند مي توانند با اين افزايش قيمت ها به ويژه هزينه هاي نگهداري و بيمه آن به اين رقابت ادامه بدهند يا خير.

با اين كه فروشندگان اين مدل از خودرو، از مشخصات فني و امكانات و آپشن هاي عجيب و غريب صحبت به ميان مي آورند اما به هر حال كوروت مدل جديدي نيست.

فعلاً گران ترين حالت شورولت كوروت 2020 نوع سقف تاشو (كانورتيبل) آن است كه 113,955 دلار قيمت دارد.

كوروت، زير-برند شورولت از كمپاني جنرال موتورز اكنون 12 ميليارد دلار ارزش دارد. مدل هاي ZO6 و ZR1 هم براي آن كه سودآور باشند بايد بين 80 تا 100 هزار دلار به فروش برسند. اما صحبت اينجا است كه وقتي قيمت خودرو در بازار آمريكا 6 رقمي مي شود، تعداد فروش آن هم انگشت شمار مي شود. براي جنرال موتورز اين ريسك بالايي به حساب مي آيد و بايد اميدوار باشد كه به قول خودشان با اين ريسك «پرهاي زيادي از آنها كَنده نشود».   

منبع: موتور1