نياز به روزآمدي

​پوست اندازي هايلندر تويوتا

​پوست اندازي هايلندر تويوتا
تويوتا بعد از 6 سال تصميم به روزآمدي و طراحي از نو هايلندر براي سال 2020 گرفته است.

به گزارش سايپانيوز، حالا تويوتا با استفاده از پلتفرم معماري جديد جهاني خود موسوم به Toyota New Global Architecture-K  تغييراتي را در خودروي كراس اور اندازه متوسط خود به اجرا گذاشته و اكنون حتي از مرحله طراحي دستگاه هاي پرس ورق هاي فلزي براي اين خودرو هم گذشته است.

با اين پلتفرم جهاني جديد، هايلندر تنها خودرويي نيست كه تويوتا دستي روي آن خواهد كشيد بلكه چهره برخي از محصولات اين كمپاني خودروساز جهاني به زودي تغيير خواهند كرد. با تغييراتي كه در تريم (تزئينات داخل اتاق خودرو) و ساختار قيمتي برخي از محصولات اين شركت رخ داده، اكنون سه مدل از كراس اور هاي اين شركت وارد سطح L مي شوند. در اين سطح L پايه قيمتي هايلندر 34,600 دلار (قيمت كارخانه بدون در نظر گرفتن حمل و نقل، تعرفه بازرگاني، شماره گذاري و بيمه و غيره با احتساب دلار 12,000 تومان حدود 415 ميليون تومان) خواهد بود كه 2,770 دلار گران تر از ارزان ترين مدل هاي تويوتا در سال 2019 است.

با اين كه جايگاه هايلندر در پايين ترين سطح قيمتي است، با اين حال به طور استاندارد مجهز به يك سري از فناوري ها و آپشن هايي است كه در محصولات تويوتا به سطح استاندارد تبديل شده و در تمامي خودروهاي اين شركت سطح حداقلي به حساب مي آيند و تويوتا براي خود آنها را لازم الاجرا تعريف كرده است. از جمله اين امكانات، كنترل دما بر اساس سه زون آب و هوايي، سيستم انفوتينمنت [صفحه نمايش روي داشبورد] 8 اينچي سازگار با كارپلي اپل و اندرويد اتو، سويچ هاي كه در نزديكي خودرو فعال مي شوند، لامپ هاي ال ايي دي، سيستم ايمني Sense 2.0 تويوتا (شامل فناوري هاي ترمز خودكار اجتناب از تصادف با پياده، كروز كنترل هوشمند، استاپ استارت، هشدار خروج از بين خطوط، حفظ رانندگي بين خطوط، تشخيص علائم رانندگي در سطح جاده، سوبالاي اتوماتيك و غيره)

اگر مشتري بتواند قدري بيشتر روي قيمت پايه هايلندر بگذارد، مي تواند از امكانات بيشتري بهره مند شود از جمله در صندوق عقب برقي، صفحه نمايش دوربين هاي نقاط كور، مه شكن، روكش فرمان و دنده چرمي و غيره كه قيمت را به 39,600 نزديك مي كند. در آن صورت صندلي ها هم برقي و بخاري دار مي شوند، روكش صندلي هم چرم مي شود و صفحه نمايش مخصوص سرعت سنج و غيره روي داشبورد هم 7 اينچي خواهد بود و به پنجره سقفي هم مجهز خواهد شد.

منبع: Motor1