روندهاي كاهشي

​وفاداران واقعي

​وفاداران واقعي
برعكس اكثر نقاط جهان، در بازار آمريكا خودروهاي دنده دستي در حال احتضار است، جز مشتي برند كه براي حفظ هوادارن خود به ساخت اين نوع خودروها ادامه مي دهند، مثل شورولت كوروت، فورد موستانگ، هيوندايي ولستر اِن و مزدا مياتا بقيه خودروها ديگر دنده اتومات شده اند.

به گزارش سايپانيوز، درست است كه هنوز مي توان 40 مدل را در بازار آمريكا پيدا كرد كه دنده آنها دستي است اما حالا فقط 3.9 درصد از خودروهاي توليدي در بازار آمريكا دنده دستي هستند، بقيه دنده اتومات شده اند. در اروپا و ژاپن، 80 درصد خودروهايي كه به فروش مي روند، دنده دستي هستند. 30 سال پيش در آمريكا فقط 71 درصد اتومات بود اما حالا 96 درصد خودروها اتومات هستند.

جز كساني كه خودروهاي قديمي خود را حفظ كرده اند، بقيه مردم به خودروهاي اتومات عادت دارند و رفتن از دنده دستي به اتومات آسان است اما برعكس آن آسان نيست. البته بحث و جدل در مورد اين كه دنده دستي بهتر است يا اتومات، هيچ وقت پايان ندارد. براي هواداران تعصبي، سيستم انتقال قدرت فقط يك نوع است و آن هم دنده دستي است، از نظر آنها دنده اتومات، رانندگي با دو پدال، CVT و از اين قبيل موارد، «تقلب» به حساب مي آيد! اما واقعيت اين است كه يكي از طرفداران دوآتشه دنده هاي دستي، برند «فراري بود» كه الان يك دهه است دست از تعصب برداشته است. البته دليل آن هم هزينه هايي بوده است كه شركت به خاطر وارانتي محصولاتش پرداخته و حالا براي آن كه اين دردسرها را نداشته باشد، گيربكس هاي خود را طوري طراحي كرده كه از پردازنده ها و تراشه ها فرمان مي پذيرد. زماني كه هنوز دنده دستي بود، خيلي از رانندگان هنگام معكوس از 5 به 4 از 5 به 2 مي رفتند و به گيربكس آسيب مي زدند.

حالا اين موضوع بماند كه در ميان خريداران متعصب پورشه 911 هم از هر 5 نفر 1 نفر به دنده دستي تمايل نشان مي دهد. اين موضوع را هم در نظر بگيريد كه به جز مزدا كه به دنده دستي واقعي وفادار مانده، بقيه مواردي كه در بالا به آن اشاره شد [كوروت، موستانگ و غيره] به قول اين هواداران «تقلب» كرده اند! چون گيربكس آنها به سيستم «معكوس مناسب» يا rev match مجهز است كه با كمك نرم افزارهاي كامپيوتر، هنگام بالا يا پايين رفتن، بهينه ترين حالت را براي چرخ دنده هاي گيربكس انتخاب مي كند.

بله درست است، الان خيلي از مردم دنيا در 40 سال گذشته، با خودروهاي دنده دستي رانندگي كرده اند و در سربالايي ها و ترافيك، در كلاچ درگير استاد شده اند، اما اكثر خودروهايي كه در بازار آمريكا عرضه مي شوند، اتومات هستند. حتي در خودروهاي مسابقه اي دنيا هم بايد گيربكس هاي به كار رفته بر اساس قوانين جديد كاملا اتومات باشند، البته اين خودروها نسبت به خودروهاي دو پداله، سريعتر دنده عوض مي كنند. آخرين سالي كه در فرمولا1 از دنده دستي استفاده شده سال 1995 بود، در آن مسابقه فورتي FG01 هيچ امتيازي به دست نياورد و از سال 1996 به بعد دنده دستي از مسابقات فرمولا1 به طور كلي كنار گذاشته شد.

شايد اگر دنده دستي هواداراني دارد، حس نوستالژي است، شايد هم به اين دليل است كه راننده احساس مي كند اختيار دست اوست، هر وقت بخواهد دنده را عوض مي كند، شايد نياز به اين است كه آدمي علاقه مند به يادگيري مهارت است. شايد هم دليل آن اين است كه بشر دوست ندارد همه اختيار خود را به كامپيوتر بدهد. هر چه باشد، حس دنده معكوس در خودروهاي دنده دستي چيز ديگري است.

منبع: مجله اتومبيل