پول حاصل از جريمه

​اقدام عجيب با نيت متفاوت

​اقدام عجيب با نيت متفاوت
پليس تگزاس با پول هاي جريمه سرعت غير مجاز، فورد موستانگ مدل 2020 مي خرد. جالب اين است كه استدلال آنها اين نيست كه از جريمه هاي سرعت، خودروهايي خريداري كنند تا بتوانند با سرعت بالاتري نقض كنندگان سرعت را تعقيب و جريمه كنند.

به گزارش سايپانيوز، رابطه ميان عاشقان سرعت و پليس بي دليل شكراب نيست. هرچند هم در ميان پليس، افسران فاسد پيدا مي شود هم در ميان عاشقان سرعت، رانندگان بي قيد و بي مسئوليت وجود دارد. اما جداي از افراطي هاي هر دو دسته، هر چقدر الفت ميان اين دو طيف متضاد بيشتر شود به نفع همه است. دپارتمان پليس در تگزاس آمريكا راه حلي به كار گرفته كه خود اين راه حل جنجالي است و مخالف و موافق دارد. مخصوصا اين كه استدلال آنها اين نيست كه از جريمه هاي سرعت، خودروهايي خريداري كنند كه بتواند با سرعت بالاتري نقض كنندگان سرعت را تعقيب و جريمه كند.

بر اساس گزارش هيوستن كرونيكل Houston Chronicle، دپارتمان پليس پاسادنا در هيوستن، 49,275 دلار بابت موستانگ سفيد 2020 پرداخت كرده و اين پول از جريمه هاي سرعت گرد آورده. نكته اين جا است كه اين موستانگ هيچ ربطي به خودروهاي سفارشي پليس به كارخانه فورد كه 730 اسب بخار توان دارند و مجهز به سيستم هاي اينترسپور هستند ندارد و كاملا متفاوت است. «فيل كايتون»، از اعضاي شوراي شهر هم مي گويد كه اين تصميم مورد تأييد شوراي شهر هم هست و اعتقاد آنها در شورا اين است كه چنين تصميم هاي فاصله بين پليس و جوانان و افكار عمومي را كاهش مي دهد.

دپارتمان پليس در مصاحبه با اين روزنامه گفته است كه اين موستانگ خريداري شده از پول جريمه را بيشتر براي گشت زني در اطراف مدارس، در كارناوال هاي خياباني و از اين قبيل موارد به كار خواهد گرفت كه هيچ ربطي به نقص قوانين سرعت ندارد. اعتقاد آنان هم اين است كه به بهبود رابطه نوجوانان با پليس هم مؤثر است. ضمن آن كه قرار است در تزئين جلوه بيروني اين خودرو از پرچم براي تقويت حس وطن دوستي هم استفاده شود.

منبع: The Drive