وقت گفتن حقيقت رسيده است

​فرار از سرنوشت نوكيا

​فرار از سرنوشت نوكيا
از همين حالا نمي توان مرثيه مرگ موتورهاي درون سوز را سرود اما همين حالا وقت گفتن حقيقت است كه خودروسازي دوران گذار خود را سپري مي كند. هر خودروسازي كه غفلت كند، به قيمت آينده خودش تمام خواهد شد.

به گزارش سايپانيوز، ارزش سهام تسلا در مدت زماني بسيار كوتاه به قدري بالا رفت كه براي اولين بار ارزش سهام يك خودروساز در آمريكا از عدد 100 ميليارد دلار عبور كرد طوري كه حالا ارزش آن از مجموع فورد و جنرال موتورز و حتي كل گروه خودروسازي فولكس واگن با آن همه برندهاي خيره كننده اش بالاتر است و با اختلاف كمي از تويوتا مقام دوم را دارد.

در چنين شرايطي، دايملر صاحب مرسدس بنز، نمونه هاي اوليه خودروهايي را به رخ مي كشد كه هرگز تايرهاي آن رنگ خيابان را نمي بينند. دليل واضح آن هم اين است كه توسعه و گسترش فناوري توليد باتري هاي خودرو اصلا كار آساني نيست.

روزگاري مرسدس بنز كُري مي خواند كه EQC برقي، تسلاكُش است اما درسي كه مرسدس بنز از اين ماجرا گرفت، از راه بسيار سخت آن گرفت. تسلا اگر چه عمر كوتاهي دارد اما تمام همين عمر كوتاه را صرف تحقيق و توسعه باتري هاي خودرو كرده است و نكته مهمتر اين كه با كهنه كاراني مثل پاناسونيك سرمايه گذاري مشترك انجام داده است. هدف مرسدس بنز اين بود كه در سال 2019 فروش EQC برقي آن به 25,000 دستگاه برسد. اما فقط 7000 دستگاه توليد كرد و افتضاح تر اين كه فقط 55 دستگاه فروخت.

واقعيت اين است كه توليد خودروي برقي به آن سادگي كه مردم تصور مي كنند نيست. حالا بعد از اين همه تأخير در ارائه خودروهاي برقي توسط بزرگان اين صنعت، وقت گفتن حقيقت رسيده است. فولكس واگن هم فهميده است كه بايد از يك خودروساز به يك كمپاني فناوري تبديل شود والا قافيه را به تسلا مي بازد. حتي اگر لازم باشد چند گاو شيرده خود را در اين راه قرباني كند و تمركز خود را روي محصولاتي بگذارد كه آينده دارند. هربرت دايس Herbert Diess مدير عامل فولكس در اين باره به صراحت گفته است: «بايد در مورد خودروهاي الكتريكي به خود بجنبيم والا به سرنوشت نوكيا دچار مي شويم».

اگر فولكس واگن چند صد هزار دستگاه خودروي برقي تا پايان سال 2020 توليد نكند و نفروشد، قوانين اتحاديه اروپا را زير پا گذاشته و چند ميليون دلار جريمه مي شود و به دليل ديزل گيت، همين بلا دركانادا هم سرش خواهد آمد.

به قول مدير عامل فولكس، طوفان تازه شروع شده و زمان خودروهاي متعارف و كلاسيك به سر آمده است.

در آمريكا هم جنرال موتورز با تحولي با نام و برند وايمو رو به رو است كه از زيرشاخه هاي گوگل است. جنرال موتورز هم نمونه اوليه خودران خود به نام آريجين را عرضه كرده تا از گوگل و وايمو كه خودروساز نيستند اما يك كمپاني فناوري به حساب مي آيند عقب نماند. جنرال موتورز مي گويد اين تاكسي هاي مخصوص «اشتراك سواري» مي تواند 5 هزاردلار در سال در هزينه هاي افراد صرفه جويي به وجود آورند. جنرال موتورز اين ريسك را به اتفاق هونداي آمريكا به جان خريده و چند ميليارد دلار از سرمايه هاي خود را به اين ماجرا اختصاص داده است.

همين دو مورد نشان مي دهدكه چه طور خودروسازان قديمي براي بقا به چه فكرهايي افتاده اند.

منبع: فوربس