پيشرفت در دنياي خودران ها

​طولاني ترين سفر بدون نياز به راننده

​طولاني ترين سفر بدون نياز به راننده
نيسان طولاني ترين و پيچيده ترين مسافت در بريتانيا را بدون نياز به راننده سفر كرد.

به گزارش سايپانيوز، خودروي ليف Leaf تغيير يافته نيسان، مسافت 230 مايلي در بريتانيا را با سيستم خودران [بدون نياز به راننده] كه طولاني ترين و پيچيده ترين مسافت از نوع خود بود با موفقيت پشت سر گذاشت و به اين ترتيب، مفهوم سفر با اين شيوه، تغيير بنيادي را آغاز كرده است.

كشور بريتانيا براي تشويق سازندگان و توسعه دهندگان خودران ها، از يك طرف، و داشتن سهمي از آينده ي خودران ها، از سوي ديگر، اين اقدام را در دستور كار قرار داده است چون پيش بيني مي شود خودران ها صنعتي معادل 900 ميليارد پوند (معادل 1200 ميليارد دلار آمريكا) در سراسر جهان تا سال 2035 به وجود خواهند آورد.

خودروي ليف در اين سفر، به 8 اسكنر ليزري، 7 دوربين و رادار دور تا دور خودرو و 6 يونيت كنترل الكترونيكي ECU مجهز شده بود و همراه با ساير خودروها در مسيرهاي عادي مسافت تعيين شده را طي كرد.

اين مسافرت 370 كيلومتري، از مركز فني اروپايي نيسان در كرانفيلد در جنوب انگلستان شروع شد و در كارخانه ساندرلند در شمال شرقي اين كشور به اتمام رسيد. در اين سفر، مسيرهايي وجود داشت كه از كمترين نشانه گذاري يا علائم رانندگي برخوردار بود و در بخش هايي چهار راه هاي دشوار، دوربرگردان هاي پيچيده هم داشت اما فناوري مكان يابي پيشرفته در اين خودرو از پس همه ي اين دشواري ها برآمد.

ديويد ماس رئيس تحقيق و توسعه نيسان در اروپا در مصاحبه با رويترز گفت: «رانندگان اطراف اين خودران متوجه نمي شدند كه اين خودرو به طور كامل خودران است. اين خودرو به مراتب از يك راننده هوشيارتر نسبت به محيط اطرافش بود چون در اين خودرو تعداد بيشماري حسگر به كار رفته بود و به طور مداوم در حال رصد محيط اطراف بود.»

نام پروژه، هيومن درايو HumanDrive به رهبري نيسان و بخشي از يك كنسرسيوم بود كه دولت ژاپن نيز در سرمايه گذاري آن حضور داشت و متوليان مرتبط در آن مشاركت داشتند.

در اين سفر، چند اقدام ايمني استقرار يافته از جمله ترمز هاي عادي، اندازه گيري ريسك و حضور دو نفر هم در صندلي راننده و هم در صندلي سرنشين جلو براي به دست گرفتن كنترل در مواقع ضروري در نظر گرفته شده است.

يكي از دلايلي كه نيسان اين آزمايش را در بريتانيا به اجرا گذاشت، رويكرد منعطف لندن نسبت به گسترش خودران ها است. بريتانيا از سال 2017 اين رويكرد را آغاز كرده و اولين سفر انجام شده 50 مايل را پوشش داد.

پيشرفت خودران ها در چند سال گذشته با موانعي رو به رو شده از آن جمله، مسائل مرتبط با بيمه و قوانيني كه هنوز به تصويب نرسيده اند.

نظيم زهاوي از متوليان ارشد وزارت حمل و نقل مي گويد: «كامل شدن سالم و سلامت طولاني ترين رانندگي خودران در بريتانيا دستاوري خيره كننده براي نيسان و كنسرسيوم هيومن درايو و گامي بلند در توسعه خودران ها در خيابان هاي لندن است.»

اين كه از چه زماني خودران ها اجازه حضور در خيابان ها را به شكل قانوني پيدا خواهند كرد روشن نيست. دو موضوع اول بايد روشن شود. موضوع اول تصويب قوانين مرتبط با خودران ها و اجرايي شدن آن است. موضوع دوم، قدرت خريد مردم است كه به دليل وجود تعداد بيشمار فناوري لازم و تجهيزات مورد نياز در خودران هنوز محقق نشده است.

دولت ها از جمله دولت بريتانيا در اين زمينه مي گويند كه اولويت اول، تأمين ايمني و سلامت لازم براي حضور اين نوع وسايل نقليه در خيابان هاي عادي است.

ماس مي گويدك «طي طولاني ترين سفر بدون نياز به راننده به معني آن نيست كه از فردا اين خودران ها در خيابان ها فراگيرو متداول مي شوند. اما يكي از گام هاي بزرگ براي حصول چنين هدفي برداشته شده است.»

منبع: رويترز

 

سایر اخبار