موزه خودروي ريگا

سفر به زمان دوران اتحاد جماهير شوروي

سفر به زمان دوران اتحاد جماهير شوروي
وقتي صحبت از موزه مي شود، آن چه به ذهن خطور مي كند، چند خودروي فراري خيلي قديمي و چند لامبورگيني است. بعضي از آنها هم چند خودروي فورد اوايل قرن بيستم دارند. خانه ي پر موزه ها چند خودروي عضلاني است. اما آيا نامي از خودروهاي گاز، رافس، زيس، زيل يا مسكويچ شنيده ايد؟

به گزارش سايپانيوز، كنار درياي بالتيك، شهر ريگا در كشور لاتويا، ميزبان كلكسيون تحسين برانگيزي از خودروهاي دوران اتحاد جماهير شوروي سابق است. برخي از اين خودروها علاوه بر روسيه در لاتويا توليد شده اند. برخي از اين خودروها، همان خودروي مردمي [مثل پرايد خودمان] هستند و برخي ليموزين هايي از پليتبرو [دفتر حزب كمونيسم] به نمايش گذاشته اند كه تحسين هر بيننده اي را برمي انگيزد.

در ميان اين خودروهاي موزه اي، يك رولزرويس به چشم مي خورد كه صاحب آن ژنرال لوئونيد برژنف بوده است. برژنف در آن زمان به اقتضاي نياز اين رولزرويس را به يك وانت تبديل كرده است.

نوع چيدمان و عرضه ي خودروها در اين موزه هم با موزه هاي ديگر متفاوت است. البته چون موزه اتحاد جماهير شوروي سابق است دليل نمي شود كه همه خودروهاي عرضه شده روسي باشند. در اين موزه تعداد زيادي خودروي پورشه قديمي به نمايش گذاشته شده اند. و چون تعداد خودروها نسبت به فضاي موزه بيشتر بوده، در فضاي بيروني هم چيدمان صورت گرفته است. در چيدمان آن هم سليقه به كار رفته و هر چه جديدتر بوده بيرون چيده شده و قديمي تر ها را در مكان مسقف گذاشته اند. بنابراين در فضاي داخلي پورشه نچيده اند.

در كنار اين موزه چند رويداد در نظر گرفته شده تا بازديد كنندگان را به خود جلب كند. سالن اصلي اين موزه، سفر به زمان است. تنها خودروي باقي مانده از آن دوره يك كريستين Kristin است كه درحقيقت يك سازنده اهل لاتويا در ايالات متحده دو سال پيش از كمپاني فورد راه اندازي است.

در طبقه زير سالن اصلي، انواعي از وانت ها و ون ها چيده شده اند. خيلي از اين وسايل نقليه در كارخانه اتوبوس سازي ريگا در لاتويا توليد شده اند. ون هاي برند راف RAF در سرتاسر اتحاد جماهير شوروي سابق پراكنده بوده اند. اگر شما سريال معروف چرنوبل از شبكه اچ بي او را ديده باشيد، حتماً اين ون ها را ديده ايد.

در طبقه بالاي اين موزه، محل نگهداري خودروهاي گران قيمت و عتيقه است مثل ليموزين ها است. و اين جا تفاوت بين قشر كارگر و خودروهاي سدان كوچك آنها با حاكمان حزب و خودروهاي بزرگ آنها مشخص مي شود.

اكثر طراحي هاي دوران اتحاد جماهير، تقليدهايي از غرب است كه به تدريج رنگ و زبان و سبك بومي به خود گرفته است.

شايد نادرترين خودروي اين موزه رولزرويس سيلور شدو مدل 1966 است كه به برژنف هديه شده بوده است. و در ظاهر يكي از خودروهاي محبوب وي هم بوده است. از خودروهاي وي معلوم است كه او از عاشقان خودرو بوده.

اگر برژنف شخصيت مورد علاقه شما نيست، در همين موزه خودروي ليموزين ZIS استالين را مي توانيد ببينيد. ظاهرا در آن دوره اين ليموزين ها هواداران زيادي داشته است.

در اين موزه بخشي از فضا به سبك زندگي دوران جنگ سرد و «پرده آهنين» بازسازي شده است. درست زماني كه دنيا محل عبور و تردد آخرين مدل هاي خودرو ميشد، شهروندان بلوك شرق خودروهاي بدنه پلاستيك و سنگين وزن Traban سوار مي شدند. به احتمال زياد زندگي براي مردم عادي در آن زمان بسيار سخت بوده است. اين موزه براي خود شهروندان اتحاد جماهير سابق ياد و خاطره جواني و نوجواني و دور دور كردن با مسكويچ در مسيرهاي پر از گل و لاي را در ذهنشان بازآوري مي كند.

براي برخي از جوانان و نوجوانان امروزي در لاتويا، خيلي از اين خودروها فقط در عكس ها و در خاطره وجود داشته و براي نوجوانان هم تازگي دارد. برگزاركنندگان موزه، با سليقه اطلاعات مروبط به هر خودرو را كنار آن عرضه كرده اند. چند صفحه نمايش ال ايي دي هم به چند زبان تاريخچه برخي از اين خودروها را به نمايش گذاشته است. كافه هاي اين موزه هم قهوه و همبرگر سرو مي كنند.

اين موزه به جز تعطيلات مهم، با ورودي 10 يورو پذيراي علاقه مندان است. در اين موزه يك تور عكاسي از اماكن پرجاذبه مثل زيردريايي هسته اي، ناوبرهاي عظيم، برج و باروهاي دوران قرون وسطي و گورستان هواپيما نيز در نظر گرفته شده است.

منبع: Roadshow