تجمل در پورشه

لاكچري بازي به چه قيمتي؟

لاكچري بازي به چه قيمتي؟
معمولا وقتي فردي به حد بالايي از تجمل [لاكچري] مي رسد، وقتي چيزي را مي خرد، اصلا نيازي به فروش آن پيدا نمي كند. شايد به همين دليل است كه پورشه 911 اين امكان را فراهم كرده كه اثر انگشت صاحب خودرو روي درب موتور چاپ شود.

به گزارش سايپانيوز، اكثر شركت هاي فناوري دنيا اين را مي دانند بايد محصولاتشان را طوري طراحي كنند كه خاص مشتري باشد. تا جايي كه با ديدن محصول، معلوم شود مشتري آن چه كسي است. شخصي سازي در خودروهاي لاكچري بيشتر از هر جاي ديگري مي تواند اين نياز را ارضا كند. تمامي برندهاي پرتجمل دنيا، بخشي دارند كه خودروهايي را تيون مي كنند كه خاص مشتريان آن ها است و براي مشتري گزينه هايي در اختيار مي گذارند كه در خودروهاي روزمره و مردم عادي در نظر گرفته نمي شود.

شايد هيچ چيز در دنيا به اندازه مردك چشم و اثر انگشت، اختصاصي نباشد. شايد به همين دليل است كه پورشه اعلام كرده است كه اثر انگشت صاحبان خودرو را روي خودروي 911 شان چاپ ميكند. البته به همين راحتي گفتن نيست و فرايندي بسيار پيچيده دارد. در حال حاضر تنها جايي كه امكان چاپ آن وجود دارد روي درب موتور است. اما قرار است كه اين فرايند در بقيه بخش هاي خودرو هم تعريف و اجرا شود.

پورشه فرايند تحقيق اين فناوري را در سالن رنگ زوفنهازن مركز آموزش خود آغاز كرد و همينكه سخت افزار و نرم افزار آن آماده شد، توليد آزمايشي هم به انجام رسيد. اين فرايند شباهت زيادي به چاپگر جوهر افشان دارد و از فيلم استفاده نمي شود. اين چاپگر ميتواند روي اجزاي سه بعدي به كار رود بدون آن كه بيش از حد يا كمتر از حد رنگ بپاشد.

براي اجراي اين فرايند، علم روباتيك، فناوري رنگ و نرم افزار گرد هم آمده و اين امكان فراهم شده است. چاپ اين اثرانگشت بعد از اتمام مونتاژ خودرو به اجرا در مي آيد.

پورشه به مشتريان خود اطمنيان مي دهد كه اثر انگشت آنها محفوظ بوده و جلوگيري از هر گونه سوء استفاده، اولين اولويت كمپاني پورشه است.

با اين حال اولين نكته اي كه به ذهن مي رسد اين است كه چرا بايد يك فرد دوست دار لاكچري، اثر انگشت خود را در جايي قرار بدهد كه همه مي بينند و به راحتي مي توان آن را اسكن كرد.

با اين حال بايد ديد چه كساني هستند كه 7500 يورو (معادل 8100 دلار) مي پردازند تا با بقيه فرق داشته باشند.

منبع: Roadshow