تاكسي هاي اينترنتي و اشتراك سواري

​سفرهاي درون شهريِ حشرات موذي

​سفرهاي درون شهريِ حشرات موذي
در تگزاس آمريكا هفتگي 5 تا 10 خودرو استفاده شده در خدمات تاكسي اينترنتي و اشتراك سواري براي از بين بردن «شپش» و حشرات موذي به مؤسسات ارائه دهنده اين گونه خدمات مراجعه مي كنند.

به گزارش سايپانيوز، شايد وقتي با يك تاكسي اينترنتي، يا يك خودرويي كه سواري به اشتراك گذاشته به محل كار، جشن يا فرودگاه مي رويد ندانيد كه سطح بهداشت و پاكيزگي آن خودرو در چه حد است. در تمام دنيا، مسافران با انواعي از سطح بهداشت وارد اين خودروها شده و از آن خارج مي شوند. شايد بتوان گفت كه روزانه 14 ميليون سفر داخل شهري در تگزاس، فقط افراد را جابه جا نمي كند بلكه مسافران عجيب تري هم دارد! و اين مسافران عجيب، حشرات هستند. در اين ايالت، مؤسساتي داير شده اند كه حشرات را در تراز مالي خود مؤثر مي دانند و مي گويند، به طور هفتگي 5 تا 10 خودرو را از لحاظ شپش و حشرات موذي ضدعفوني مي كنند.

يكي از شهرهايي كه بيش از همه به شپش و حشرات مزاحم آلوده است، دالاس-فورث ورث است. البته اگر به رتبه بندي باشد، مقام اول نيويورك و مقام دوم فيلادلفيا است.

دان بروكس صاحب شركت كنترل حشرات موذي «دافدون پِست كنترل» Doffdon Pest Control مي گويد سود آنها با افزايش خدماتي نظير تاكسي اينترنتي و اشتراك سواري و گسترش زيرساختهاي حمل و نقل زيادتر شده است.

بروكس در مصاحبه خود با ايستگاه خبري محلي WFAA توضيح داده است كه به طور مرتب و دائم به خودروهاي اشتراك سواري اوبر و ليفت خدمات ارائه مي كند و اين خودروها را گندزدايي مي كند. مراجعه كنندگان يا خودشان «شپش» را مشاهده مي كنند و يا گاهي وقتي مسافري سوار مي كنند كه بهداشت بالايي ندارد، براي آن كه خاطرشان جمع شود، به اين شركت مراجعه مي كنند. خيلي از اوقات كساني هستند كه وقتي سوار اين خودروها مي شوند ندانسته به سفرهاي درون شهريِ اين حشرات كمك مي كنند. حتي ممكن است فردي با بهداشت بالا سوار اين خودروها شود و اين حشرات را با خود به محل كار و زندگي خود ببرد. و از آن جايي كه تاكسي هاي اينترنتي زود به زود ضدعفوني نمي شوند ممكن است تا چند روز به سفرهاي درون شهري اين حشرات موذي كمك كنند.

شپش ها مي توانند بدون مكيدن خون تا يك سال زنده بمانند. اگر مشتريان نمي توانند خيلي زود به زود مراجعه كنند، مخصوصا كه خدمات گندزدايي و ضدعفوني 250 دلار هزينه دارد، بد نيست كه از اسپري هاي مايع براي خودروها استفاده شود اما بهتر است با هوشياري بيشتري با اين موضوع برخورد كنند و لازم است هر از گاهي اين كار را به متخصص آن بسپارند.

براي منازل هم روشي به نام Terminex وجود دارد، اگر درجه حرارت منزل را به 50 درجه برسانيد براي شپش ها كشنده است. براي خودروها هم يك راه و چاره بسيار ارزان وجود دارد. كافي است خودروي خود را به مدت يك ساعت زير آفتاب قرار دهيد. هر چند كه ممكن است صد در صد موفقيت آميز نباشد اما مؤثر است.

بروكس در مصاحبه خود مي گويد، منظور از ارائه اين اطلاعات اين نيست كه در مردم نگراني ايجاد شود، اين نكات گفته مي شود تا سطح بهداشت عمومي افزايش يابد. راه خلاص شدن از شپش، دوش گرفتن و قرار دادن لباس ها زير آفتاب به مدت يك ساعت است.

منبع: The Drive