آغاز بهبود فروش

​بازگشت به ريل

​بازگشت به ريل
آخرين آمار و ارقام نشان مي دهد كه فروش خودرو در حال بازگشت به ريل و بهبود است. تخفيف هاي بزرگ، پيش پرداخت هاي بسيار كم و مدت دار شدن اقساط، از عوامل اصلي روند بهبود است.

به گزارش سايپانيوز، آخرين داده هايي كه جي دي پاورز منتشر كرده، خبري نسبتاً خوب در ميان انبوهي از اخبار عالم گير شدن ويروس كرونا است. اطلاعات اين مؤسسه تحقيقاتي و نظرسنجي معروف در دنيا نشان مي دهد كه مردم خريد خودرو را از سر گرفته اند، حتي در مكان هايي كه اين ويروس بيشترين آثار خود را بر جاي گذاشته است.

توماس كينگ از جي دي پاور در مصاحبه با سي ان بي سي گفته است: « اكنون در دوره اي قرار داريم كه فروش خودروهاي نو از سر گرفته شده است. البته هنوز تقاضا براي خودرو به شدت پايين است اما خبر خوب اين است كه سرعت روند كاهشي كم شده و روند بهبود به خود گرفته است».

بر اساس اين داده ها ماه مارس بيشترين افت فروش را ثبت كرده چون در اكثر نقاط دنيا، از مردم خواسته شده كه در منزل شان بمانند. حالا كه ماه آوريل در حال پايان است، داده هاي فروش هم نشان مي دهند آن طور كه خيلي  از تحليل گران اوضاع را وخيم پيش بيني كرده بودند نااميد كننده نيست. براي مثال در در ميامي آمريكا هفته دوم آوريل 2020 نسبت به همين زمان در سال 2019 حدود 47 درصد كاهش فروش داشت در حالي كه در هفته سوم به 34 درصد بهبود پيدا كرد. در برخي نقاط مثل ايالت آريزونا كه در مقايسه با سال گذشته فقط 14 درصد افت فروش ثبت شده است.

دو مركز اصلي شيوع ويروس در آمريكا در دو شهر نيويورك و ديترويت بوده است. طوري كه افت فروش در نيوروك در دو هفته اول آوريل 80 درصد و در ديترويت 98 درصد به ثبت رسيد. اما در هفته سوم به ترتيب 77 و 85 درصد شد كه نشان از بهبودي اوضاع دارد. البته اشتباه نشود، افت 80 و 98 درصدي در دو هفته اول آوريل هولناك است اما با توجه به اين كه اوضاع، هر چند به كندي در حال بهبود است، جاي اميدواري دارد.

ترس و وحشت از قفل شدن چرخ اقتصاد و زيان هاي هنگفت، برخي از فروشندگان را وادار به كارهاي عجيبي كرده است، براي مثال برخي از نمايندگي ها پيش پرداخت خريد را به صفر رسانده و حتي فروش خودرو را تا 84 ماه قسط بندي مي كنند. در چنين شرايطي، بسياري از خريداران از اين مزيت به وجود آمده حداكثر بهره را مي برند.

البته خريداران با سن بالاتر از 55 سال در خانه هايشان مانده اند و بيشتر در دامنه سني ميانسال از اين فرصت بهره مي برند. ماه مه يكي از بهترين ماه ها است كه در سال هاي گذشته بيشترين فروش را به ثبت مي رساند. حالا بايد ديد در ماه آينده سرعت بهبود و بازگشت فروش خودرو به حالت عادي تا چه حد انتظارها را برآورده خواهد كرد.

منابع: رودشو و سي ان بي سي

سایر اخبار