به دليل لزوم سرمايه گذاري براي آينده

​ادامه مگان در هاله اي از ابهام

​ادامه مگان در هاله اي از ابهام
آينده رنو مگان در هاله اي از ابهام قرار گرفت، چون حالا ديگر براي رنو، خودروي برقي اولويت و اهميت بالاتري پيدا كرده است.

به گزارش سايپانيوز، مگان هميشه يكي از مدل هاي موفق رنو بوده است كه از سال 1995 در انواع و اقسام بدنه و امكانات، نيازهاي مشتريان را برآورده كرده است. امروزه هم در سگمنتي قرار گرفته كه رقابت در آن در اروپا بسيار فشرده و سخت شده است. هرچند كه واژه «موفق» نسبي است و از نظر رنو اعداد و ارقام چنگي به دل نمي زنند. يكي از مديران رنو هم در مصاحبه با اتواكسپرس بريتانيا گفته است كه مگان احتمالاً دچار مشكل شده و از زمان اوج فروش در سال 2010 كه 465,732 بوده سير نزولي پيدا كرده است. آيا وقت خداحافظي با اين خودروي خوش سيما، كه به تازگي هم دستي به سر و روي آن كشيده شده، رسيده است؟

طبق نظر «لورنس وَن دِن آكر»، مدير ارشد طراحي در رنو، اين شركت به دنبال آن است كه هزينه هاي توسعه و بهبود مگان را صرف تلاش هايي كند كه ثمره بيشتري داشته باشند. در حال حاضر نه تمركز روي خودروهاي برقي و نه تغيير شمايل مگان، هيچ تأثيري روي فروش كُند شده ندارد. از سال 2010 تا 2019، فروش مگان تقريباً نصف شده و به 209,845 دستگاه تنزل كرده است. شايد از همه بيشتر فروش در بريتانيا تعجب آور باشد كه در سال 2019 فقط 2,699 دستگاه بوده است. آن هم در زماني كه رقبا خيلي بهتر مي فروشند. براي مثال در همان زمان مشابه، خودروي گلف از گروه خودروسازي فولكس واگن، 60,000 دستگاه خودرو در بريتانيا فروخت. ون دن آكر در توضيح  گفته است: «به ناچار، از زماني كه ما مجبور مي شويم خودروهاي برقي را به سبد محصولاتمان اضافه كنيم، برخي از مدل ها بايد از گردونه توليد خارج شوند، چون وسع ما نمي رسد كه همزمان همه مدل ها را توسعه دهيم. مگان در سگمنتي قرار دارد كه تحت فشار فزاينده است. شما بايد پول خود را جايي سرمايه گذاري كنيد كه در بازار آينده جايگاهي داشته باشد.»

با تغيير ظاهر مختصري كه در مگان سال 2020 در نظر گرفته شده و در آن از فناوري هيبريدي قابل شارژ با پريز استفاده شده، اين سؤال وجود دارد كه آيا مگاني كه در رقابت عقب افتاده مي تواند كمي بيشتر عمر كند؟ يا شايد هم اين دست كشيدن روي سرو صورت مگان آن هم در نيمه عمر مفيدش، نشانه آغاز افول اين خودروي پرطرفدار است؟

منبع: AutoExpress UK

سایر اخبار