با چشيدن طعم شيرين هواي پاك

​آمادگي بيشتر براي تغيير رفتار

​آمادگي بيشتر براي تغيير رفتار
شهردار ميلان در ايتاليا بعد از لغو تعطيلي سراسري در اين شهر گفته است، حالا مردم براي تغيير سبز –احترام بيشتر براي محيط زيست- آمادگي بيشتري دارند.

به گزارش سايپانيوز، جيسپ سالا، شهردار ميلان در چند سال اخير تمام تلاش خود را به خرج داده تا اين شهر شمالي ايتاليا، نسبت به آب و هوا، هوشمندانه تر رفتار نمايد. يكي از اهداف بلندمدت اين شهردار در ميلان، برقي كردن تمام وسايل نقليه عمومي اين شهر تا سال 2030 است يعني كمتر از 10 سال.

روز دوشنبه اين هفته هم، با آغاز روند نزولي شيوع كرونا، تعطيلي عمومي شهر به تدريج پايان يافته و مردم با احتياط به سر كار خود باز مي گردند. سالا اعتقاد دارد كه همين چند هفته مختصر، مردم طعم شيرين هواي پاك تر و خيابان هاي آرام تر را چشيدند و به احتمال زياد بيشتر از گذشته پشتيبان طرح هاي سبز –دوست دار محيط زيست- تدارك ديده شده خواهند بود.

سالا در گفت و گوي تلفني با رويترز گفته است: «نبايد از اين لفظ استفاده كرد كه عالم گير شدن ويروس كرونا يك فرصت ايجاد كرده مخصوصا كه رسماً جان 1200 نفر را گرفت. اما بعد از چند هفته در خانه ماندن، ما شيوه متفاوتي از زندگي را تجربه كرديم و حالا باور داريم كه مردم هم براي تغيير نگرش آماده شده اند و حاضرند رفتارشان را تغيير دهند.»

برآورد شهردار ميلان اين است كه حالا 70 درصد از ساكنان اين شهر حامي طرح تخصيص بخشي از فضاي 35 كيلومتر از شهر به دوچرخه سواران و پياده ها خواهند بود، مخصوصاً در اين شهر 1.4 ميليون نفري كه در اثر مه دود، تيره و تار شده است.

خط ويژه موقت مخصوص دوچرخه، فشار بر سيستم حمل و نقل عمومي را كاهش مي دهد مخصوصاً حالا كه كارگران كارخانه ها و كارگران ساختماني در حال بازگشت به سر كار هستند و وسايل حمل و نقل به دليل رعايت فاصله اجتماعي تعداد كمتري مسافر سوار مي كنند.

تا پيش از كرونا، تصميم در مورد ايجاد خطوط ويژه دوچرخه، جنجال به پا كرد و مخالفاني داشت، مخصوصاً رانندگان تاكسي به شدت مخالفت نشان مي دادند، به همين دليل سالا از سال 2016 كه شهردار ميلان شد، با احتياط طرح خط ويژه دوچرخه را پيش برد. اكنون هم اين پيغام را منتشر ميكند كه «اگر فاصله محل كار و منزل شما كمتر از يك كيلومتر است، پياده يا با دوچرخه برويد، هم براي ما خوب است هم براي خود شما.»

شهر ميلان زودتر و بيشتر از بقيه شهرهاي ايتاليا با شيوع ويروس كرونا درگير شد. و حالا جزو اولين شهرهايي است كه بازگشت به زندگي عادي را با اقدام هاي دوست دار محيط زيست توأم مي كند، چون آمادگي آن هم به وجود آمده است. از جمله اين اقدامات، اختصاص بودجه به ايجاد جايگاه شارژ خودروهاي برقي، اختصاص فضاهاي پارك خودرو به پياده رو و محل عبور دوچرخه، و از اين قبيل موارد. به بيان ديگر، مسئولان اين شهر به دنبال اين هستند كه با يك تير دو نشان بزنند، از بودجه هاي مبارزه با بحران كرونا براي طرح هاي سالم سازي آب و هوا و دوست دار محيط زيست بهره بگيرند.

اين رويكرد و نگرش فقط به ميلان اختصاص ندارد، شهردار لس انجلس، اريك گارچتي، كه رئيس شبكه شهرها موسوم به C40 است، از فرصت به وجود آمده از بازگشايي و بازگشت به كار مردم به نفع طرح هاي دوست دار محيط زيست بهره مي گيرد وي در اين خصوص مي گويد: «تلاش امروز ما معين مي كند كه شهرها در يك دهه آينده چگونه باشند. ما به عنوان شهرداران، مسئوليت داريم بنياني بگذاريم براي جامعه منصف و سياره اي سالم در خور شأن ساكنان آن.»

ميلان كه يكي از طرح هاي مبارزه با COVID-19 آن بسط به اشتراك گذاري خودروهاي برقي و دوچرخه است، جزو اولين شهرها در ايتاليا است كه شبكه تلفن همراه نسل پنجم را راه اندازي كرده و از مزاياي آن برقراري جلسات و نشست هاي تجاري به صورت ويديو كنفرانس در فضاي اينترنتي است. شهردار ميلان پيش از به عهده گرفتن اين سمت، از مديران اجرايي مخابرات و ارتباطات راه دور بوده و همين عامل باعث شده است كه از تجربه گذشته اش در سمت جديدي كه برعهده گرفته بهره مند شود.

شهر ميلان، يك اقدام دوست دار محيط زيست ديگر هم دارد و آن تشويق شركت ها به دوركاري كاركنان است.

سالا مي گويد از 14 هزار نيروي مشغول به كار در شهرداري 4000 نفر در زمان تعطيلي سراسري، دوركاري مي كردند كه حتي بعد از برداشته شدن محدوديت ها و باز شدن تدريجي كسب و كارها، به دوركاري ادامه خواهند داد.

همه اين تلاش ها بايد بايد همراستا با دغدغه اصلي مردم باشد، هيچ دغدغه اي بالاتر از اشتغال نيست و حتي اقدام هاي دوست دار محيط زيست هم بايد با حفظ و افزايش اشتغال همراه باشند.

نرخ بيكاري در ميلان پيش از شيوع كرونا 4 تا 5 درصد بود كه به احتمال زياد در اثر كرونا، افزايش تصاعدي خواهد داشت. مخصوصاً كه در صنعت گردشگري اين شهر لطمه سنگيني خواهد خورد. در سال 2019 اين شهر 10 ميليون گردشگر داشت و در خوشبينانه ترين وضعيت امسال 1 ميليون و در سال 2021، حدود 3 ميليون گردشگر خواهد داشت. درآمد شهرداري در سال جاري و آينده به شدت كاهش خواهد يافت دليل آن اين است كه سيستم حمل و نقل عمومي اكنون با 25 درصد از ظرفيت خود فعاليت مي كند و خطوط هوايي به پايين ترين حد ممكن رسيده است، چون مسافرت ها تقريبا در زمان تعطيلي عمومي به صفر رسيده بود. از اين رو يافتن منابع براي اختصاص به طرح هاي دوست دار محيط زيست هم دشوارتر شده است.

منبع: رويترز