• 03 خرداد 1399
  • 16:31
  • سایپا
  • شناسه خبر: 19819

معاون مهندسی سازمان و سیستم های گروه خودروسازی سایپا مطرح كرد:

اعلام جزئيات شيوه جديد ثبت‌نام خودرو در گروه سایپا/ مشتريان عجله‌اي براي ثبت‌نام نداشته باشند/ شانس همه برای قرعه‌کشی و تخصیص خودرو يكسان است/ شفافیت در فرآیندها و عدالت در عرضه محصول، راهبرد جدید گروه سایپا است

اعلام جزئيات شيوه جديد ثبت‌نام خودرو در گروه سایپا/ مشتريان عجله‌اي براي ثبت‌نام نداشته باشند/ شانس همه برای قرعه‌کشی و تخصیص خودرو يكسان است/ شفافیت در فرآیندها و عدالت در عرضه محصول، راهبرد جدید گروه سایپا است
معاون مهندسی سازمان و سیستم های گروه خودروسازی سایپا گفت: به مناسبت عيد سعيد فطر، طرح فروش فوق‌العاده هفت محصول گروه خودروسازي سايپا اجرا مي‌شود.

به گزارش سايپا‌نيوز، عباس قاسمی درباره اين طرح فروش كه با ابلاغ وزارت صمت و سيستم جديد ستاد تنظيم بازار اجرا مي شود، اظهار كرد: با برگزاری جلسات تخصصي در كميته خودرو، مصوب شد كه سايپا در طرح فروش فوق العاده ۱۰هزار محصول خود را به فروش برساند.

قاسمي با بيان اينكه شفافیت در فرآیندها و عدالت در عرضه محصول، راهبرد جدید گروه سایپا است، افزود: بر اساس این روش و سازوکار، هيچ تفاوتي بين فردي كه روز اول ثبت نام مي‌كند با كسي كه روز آخر مراحل ثبت‌نام را انجام می‌دهد، وجود ندارد و شانس همه براساس قرعه‌كشي يكسان است.

وي تاكيد كرد: در گذشته "زمان ثبت نام" برای متقاضيان اهميت قابل توجهي داشت ولي در طرح جديد وزارت صمت و ستاد تنظيم بازار، ديگر قيدِ زمان وجود ندارد و فروش خودرو در قالب قرعه‌كشي نهايي مي شود.

معاون مهندسی سازمان سایپا افزود: مدت زمان ثبت نام قبل از قرعه کشی ۱۰ روز تعیین شده که سه روز اول فقط احراز هویت و هفت روز بعدی واریز وجه به میزان ۵۰ درصد قیمت مصوب خودرو است که البته در هفت روز دوم امکان توامان احراز هویت و واریز وجه وجود دارد.

قاسمي افزود: متقاضيان خريد خودرو يك هفته براي ثبت نام فرصت دارند كه اميدواريم در اين شرايط ورودي كاربران به سايت متعادل باشد و مشكلات قبلي براي ثبت‌نام مشتريان ايجاد نشود.

معاون مهندسی سازمان و سیستم های گروه سایپا اظهار کرد: در اجرای این طرح ابتدا متقاضیان ثبت نام خودرو به وب سایت رسمی فروش محصولات گروه خودروسازی سایپا به آدرس www.saipacorp.com مراجعه کرده و با درج مشخصات کامل و طي كردن مراحل پیش ثبت نام، نام کاربری و رمز ورود به سامانه را دریافت می‌کنند.

قاسمی با بیان اینکه سامانه "امتا" به صورت آنلاين ثبت نام های انجام شده را راستی آزمایی می‌کند، افزود: پس از این مرحله، متقاضیان یک هفته فرصت دارند تا ۵۰ درصد از مبلغ خودرو مورد نظر خود را به حساب شرکت واریز کنند. پس از یک هفته روند ثبت‌نام متوقف می‌شود و قرعه‌کشی برای تخصیص خودرو به مشتریان با حضور نمایندگانی از سازمان‌های ذی‌ربط و نهادهای نظارتی انجام خواهد شد.

وي با اشاره به اينكه اسامي منتخبين قرعه‌كشي به صورت عمومي اعلام خواهد شد، افزود: مبلغ پرداختی کسانی که در قرعه‌کشی انتخاب نشده‌اند، طی هفت روز کاری پس از اعلام نتایج به حساب آنها بازگردانده مي‌شود.

معاون مهندسی سازمان و سیستم های گروه سایپا ادامه داد: در سيستم فروش فوق‌العاده جديد كه از سوي وزارت صنعت، معدن و تجارت با همكاري خودروسازان طر