​معضلي از معضلات صنعت خودرو/ شركت هاي اجاره خودرو در تنگنا

​معضلي از معضلات صنعت خودرو/ شركت هاي اجاره خودرو در تنگنا
صنعت اجاره خودرو در آمريكا تا مرحله توقف كامل پيش رفته است و چون اين صنعت بخشي از صنعت بزرگ خودروسازي در دنيا است، معضل در صنعت اجاره در حقيقت به معني معضلي براي صنعت خودرو است.

به گزارش سايپانيوز، در شرايط عادي، كمپاني هاي اجاره خودرو، بيش از 10 درصد از فروش خودروهاي نو در بازار آمريكا را به خود اختصاص مي دهند كه چيزي حدود 1.7 تا 1.9 ميليون دستگاه خودرو است (بر اساس آمار فروش سال 2019). اما حالا نه تنها شرايط عادي نيست، بلكه با آن فاصله زيادي پيدا كرده است.

دو سوم گردش مالي شركت هاي اجاره خودرو نيز از اماكن فرودگاهي شكل مي گيرد. بر اساس آمار تعداد افرادي كه از كابين بازرسي ورودي و خروجي فرودگاه ها عبور مي كنند، از ماه آوريل تا ماه مه، تعداد پروازها 94 درصد كاهش داشته است. به همين دليل تعداد كساني كه به خودروي اجاره اي نياز پيدا مي كنند به همين نسبت سير نزولي داشته است.

از آن يك سوم باقي مانده اي كه به خودروي اجاره اي نياز پيدا مي كنند و به اماكن فرودگاهي ربط ندارد، بيشتر مشترياني هستند كه خودروي آنها در اثر تصادف زمين گير شده و شركت هاي بيمه اي بخشي يا همه هزينه هاي اجاره يك خودرو را با اين افراد مي پردازد. و در اثر همه گير شدن ويروس كرونا و تعطيلي هاي سراسري، ميزان رفت و آمد مردم كمتر شده و در نتيجه تعداد تصادف ها كاهش يافته است. تا جايي كه شركت هاي بيمه اي در همين مدت كوتاه 7 ميليارد دلار از پول مردم را به آنها بازگردانده اند.

به زبان ساده تر، اكنون شركت هاي اجاره دهنده خودرو در تنگناي شديدي قرار دارند. چاره اي كه براي آنها باقي مي ماند اين است كه از خريد خودروي نو براي ناوگان خود پرهيز كنند و بخشي از ناوگان دست دوم خود را در معرض فروش قرار دهند.

از ميان قربانيان اين تنگنا، شركت هرتز است كه جمعه گذشته اعلام ورشكستگي كرده و مشمول قوانين آن شده است. بنابراين در سال 2020 از اين شركت انتظار خريد خودروي نو نمي رود. در ماه آوريل هم اين شركت از عهده پرداخت به وام دهندگان و شركت هايي كه خودروي ليزينگ در اختيار اين شركت گذاشته اند برنيامده است، از جمله دالر اند تريفتي.

رقيب هرتز، آويس باجت Avis Budget از لحاظ مالي قدري در شرايط بهتري قرار دارد اما با اين حال در حال از دست دادن منابع مالي است طوري كه گفته است تا آخر سال (2020) خريد خودروي نو را تا 80 درصد كاهش خواهد داد.

حالا كه خريد خودروهاي نو در اين كمپاني هاي اجاره خودرو تقريبا به صفر رسيده، آخر ماجرا نيست، چون دو شركت هرتز و آويس باجت به همراه يك شركت خصوصي ديگر به نام انترپرايز حالا به صدها هزار دستگاه خودرواي مواجه هستند كه روي دست شان مانده و نيازي به آن ندارند.

پاركينگ هاي خودرو در وزشگاه هاي كاليفرنياي جنوبي مثل استاديوم داجرز و استاديوم آنجل، گوش تا گوش پر از خودروهاي اجاره اي است كه در معرض فروش قرار دارند و چون ويروس كرونا شيوع پيدا كرده فعلا بازي ها در اين استاديوم ها انجام نمي شود. اما اين خودروها نمي توانند در اين پاركينگ ها بمانند. صاحبان اين خودروها بايد بخش اعظم اين خودروها را كه حدود 1.5 ميليون دستگاه است، ظرف هفته هاي آينده بفروشند. جف شوستر، رئيس مؤسسه تحقيقات خودروي LMC مي گويد: [شركت هاي اجاره خودرو] به اين خودروها نيازي ندارند، آنها به پول نقد نياز دارند.»

اما خود بازار خودروهاي دست دوم از بازار خودروهاي اجاره اي وخيم تر است. زو رحيم از مديران كاكس اتومتيو Cox Automotive مي گويد كه تا همين حالا صدها هزار خودروي اجاره به بازار دست دوم فروخته شده است. اندازه گيري عمق و ميزان اين رويكرد كار آساني نيست. آمار موجود نشان مي دهد هرتز به تنهايي در بازار آمريكا 41 هزار دستگاه و در بازار اروپا 13 هزار دستگاه خودرو از ناوگان خود فروخته است. اما شيوع كرونا باعث تعطيلي نمايندگي ها و نمايشگاه هاي فروش خودرو شده و كار فروش خودروهاي ناوگان اين شركت ها را با مشكل مواجه كرده است. اگر تعطيلي سراسري پيش نمي آمد و هرتز مي توانست خودروهاي خود را به موقع به فروش برساند كار به اعلام ورشكستگي نمي رسيد. آويس باجت هم مي گويد كه تا اواسط ماه مارس، 35 هزار دستگاه از خودروهاي ناوگانش را فروخته است.

با بازگشت فروش خودروهاي دست دوم به روال عادي، برنامه چابك سازي شركت هاي اجاره خودرو نيز به حال عادي بازخواهد گشت. آويس باجت پيش بيني كرده است كه تا پايان ماه ژوئن، اين شركت 20 درصد لاغر خواهد شد. شوستر مي گويد: «بازار خودروهاي دست دوم با افزايش عرضه و جريان ورودي بالايي مواجه است كه روي قيمت اثر مي گذارد و به اين بازار فشار وارد مي آورد.»

كاهش قيمت خودروهاي دست دوم در بازار، روي فروش خودروهاي نو هم اثر مي گذارد. اين آثار از چند جهت خواهد بود، يكي آن كه بخشي از سهم خريد خودروهاي نو به سمت خودروهاي دست دوم مي رود چون مشتري مي تواند يك يا دو مدل پايين تر را با قيمت خيلي خوبي از بازار دست دوم خريداري كند. دوم آن كه درآمد خيلي از مردم در اثر شيوع ويروس كاهش پيدا كرده و به همين دليل، گرايش به خودروهاي كم كاركرده بيشتر شده تا خودروهاي صفر.  

هيچ كدام از اين خبرها، براي خودروسازان جالب نيست. توليد و فروش آنها كاهش پيدا كرده، بدون آن كه هزينه هاي آنها كاهش پيدا كرده باشد.

منبع: سي ان ان

سایر اخبار