ب ام و هم از نيروي انساني مي كاهد/ از دست رفتن 5000 شغل در ب ام و

ب ام و هم از نيروي انساني مي كاهد/ از دست رفتن 5000 شغل در ب ام و
ب ام و براي آن كه كارگران خود را ترغيب به بازخريد يا بازنشستگي كند، به احتمال زياد مشوق هايي را در نظر مي گيرد.

به گزارش سايپانيوز، مشوق هاي ب ام و ، تعديل 5000 پست سازمان و در حقيقت اخراج نيروي انساني را هدف قرار مي دهند.

نيكولاس پيتر قائم مقام مدير عامل در عمليات مي گويد اقدام هاي موجود براي هدف كاهش تعداد كاركنان در ب ام و مؤثر نبوده است. در حال حاضر ب ام و فقط دست به اقدام هاي كوتاه مدت و بدون استفاده از مشوق زده است براي مثال عده اي از كاركنان را به مرخصي بدون حقوق فرستاده و ساعت كاري نيروهاي قراردادي و پاره وقت را كاهش داده است.

سخنگوي شركت ب ام و گفته است كه اقدام بعدي براي كاهش نيروي انساني در ب ام و، تعريف بسته هاي بازنشستگي يا بازخريد زودهنگام است.

به طور طبيعي جريان ورود و خروج به شركت ب ام و در سال تقريباً همين تعداد را شامل مي شود، يعني، به طور طبيعي سالانه 5000 نفر از ب ام و به دليل بازنشستگي، يافتن مشاغل با درآمد بالاتر، بازخريد، ايجاد كسب و كار جديد و غيره منفك شده و ب ام و همين تعداد را سالانه دعوت به همكاري مي كند. اما امسال شيوع جهاني ويروس كرونا، اين جريان طبيعي را مختل كرده و در رفتارهاي كاركنان تغيير ايجاد كرده است. براي مثال جريان خروجي نيروي انساني در ب ام در چند ماه گذشته كند شده است و دليل آن به تأخير افتادن برنامه ي افرادِ در حال منفك شدن است مخصوصاً آن دسته از افرادي كه در صدد ايجاد كسب و كار خودشان بودند، حين شيوع كرونا، برنامه هايشان عملي نشده است.

از سويي شيوع COVID-19 فروش براي خودروسازان را با مشكل مواجه كرده و مردم از خريد خودرو امتناع مي كنند. تعطيلي سراسري و تعطيلي نمايندگي هاي فروش و خدمات پس از فروش و نمايشگاه هاي فروش خودرو هم در كاهش فروش خودرو مؤثر بوده و به همين دليل خودروسازان هم سرعت توليد خود را پايين آورده اند. تقاضاي پايين براي خريد خودرو، اميد به بهبودي و بازگشت به حالت عادي را تضعيف كرده و شركت ها مجبور مي شوند قيمت خودروهاي خود را كاهش دهند.

خودروسازان آلماني اميد بسته اند كه دولت به قدرت خريد مردم كمك كند و وام ها و مشوق هايي براي آنان در نظر بگيرد تا تقاضا براي خودرو به حالت عادي بازگردد اما حالا با تأخيري كه در برنامه هاي دولت آلمان پيش آمده، خودروسازان ممكن است از اين فرصت هم قطع اميد كنند.

ب ام و در ماه آوريل اكثر كارخانه ها و نمايندگي هاي فروش و خدما پس از فروش خود را تعطيل كرد و اوايل اين ماه بازگشايي آنان را آغاز كرد. انتظار مي رود تعداد فروش خودروهاي اين خودروساز در فصل دوم سال پايين تر از فصل اول باشد. در فصل اول سال 2020 نسبت به مدت مشابه سال گذشته 6.4 درصد افت داشته و انتظار مي رود در فصل دوم از اين هم بيشتر باشد.

اوايل ماه مه، شركت ب ام و، راهنماي حاشيه سود سال 2020 را تغيير داد و سطح توقع ها را پايين آورد و گفت انتظار ندارد كه به جريان مثبت نقدينگي دست پيدا كند.

منبع: اتونيوز اروپا  

سایر اخبار