شراکت مرسدس بنز با ان ویدیا/ پیوند یک خودروساز با تراشه ساز

شراکت مرسدس بنز با ان ویدیا/ پیوند یک خودروساز با تراشه ساز
از شراکت بین مرسدس بنز و شرکت فناوری ان ویدا تا سال 2024 خودروهایی تولید خواهند شد که قابلیت ارتقا و روزآمدی دارند.

به گزارش سایپانیوز، نسل بعدی خودروها از هم افزایی خودروسازان با غول های فناوری الکترونیک،‌ کامپیوتر و اینترنت شکل خواهد گرفت. فناوری های تراشه سازان و غول های کامپیوتر و اینترنت طوری خواهد بود که خودروها بدون نیاز به رفتن به نمایندگی های فروش و خدمات پس از فروش از لحاظ نرم افزاری پشتیبانی شده و تمام نرم افزارها با اتصال به اینترنت به صورت آنلاین روزآمد می شوند. هنوز جزئیات مالی این شراکت بین این دو غول از دو عرصه مختلف منتشر نشده است.

این دو کمپانی در بیانه ای مشترک نوید دادند که «پیشرفته ترین معماری کامپیوتری،‌ الکترونیکی و اینترنتی را در دنیای خودرو» عرضه خواهند کرد. به این ترتیب هوش مصنوعی، یادگیری ماشین و یادگیری عمیق در عرصه خودرو بیشتر گسترش خواهند یافت.

معماری الکتریکی و کامپیوتری، مغز خودرو خواهد بود و حالا که اشیا هم قابلیت ارتباط از طریق اینترنت پیدا کرده اند،‌ خودرو نیز به این فناوری های روز مجهز تر خواهد شد. آثار این پیوند مشترک از سال 2024 در محصولات خودرو مشهود خواهد بود. از این به بعد پلتفرمی تحت عنوان درایو Drive‌ از کمپانی ان ویدیا Nvidia’s “Drive” platform تمامی تجهیزات کامپیوتری،‌ الکترونیکی و اینترنتی خودرو را در خود جای داده و قابلیت ارتقا،‌ روزآمدی و بهبود مستمر خواهند داشت.

البته پیشتاز و پیشگام این عرصه،‌ شرکت خودروسازی تسلا است و در حقیقت اکثر خودروسازان دنیا از این بابت نسبت به تسلا حداقل ده سال عقب مانده اند.

جنسن هوانگ بینان گذار و مدیر عامل ان ویدیا در وب کست منتشر شده گفته است: «کل محصول از صفر و به طور متفاوت طراحی خواهد شد.» به گفته وی خودروها به طور مستمر با سوپرکامپیوترها همواره در حال ارتقا خواهند بود.

هر نرم افزار جدیدی که به بازار بیاید و قابلیت های جدیدی را برای خودرو معرفی نماید با این هسته مرکزی سازگار خواهد شد و به راحتی خودروهای آتی نوآوری ها را در خود لحاظ خواهند کرد.

از مزایای دیگر این پیوند، افزایش ایمنی و درآمد زایی است.

بعد از انتشار این خبر سهام ان ویدیا 1 درصد افزایش یافت و به 383 دلار رسید.

اولا کالنیوس Ola Källenius رئیس هیئت مدیره دایملر ای جی [کمپانی مادر مرسدس بنز] هم در این زمینه گفته است: «پلتفرم جدید،‌ بهره ورتر، مرکزی تر می شود و اساس کار را سیستم های نرم افزاری تشکیل میدهند که پیش زمینه ورود به عرصه خودران ها (خودروهای بدون نیاز به راننده) خواهد بود.

منبع: سی ان بی سی