هدر دادن وقت یا مبارزه با بی عدالتی/ داستان شکایت جنرال موتورز از فیات کرایسلر

هدر دادن وقت یا مبارزه با بی عدالتی/ داستان شکایت جنرال موتورز از فیات کرایسلر
در موضوع شکایت جنرال موتورز علیه فیات کرایسلر،‌ قاضی پرونده گفته بود که این دعوی «هدر دادن وقت» است. حال جنرال موتورز علیه این قاضی شکایت کرده و خواستار تغییر این قاضی شده است.

به گزارش سایپانیوز، قاضی پرونده ای که به «دعوی کلاهبرداری مدنی»‌ civil racketeering lawsuit شهرت پیدا کرده؛‌ اعتقاد دارد که مدیران عامل دو شرکت باید سر میز مذاکره بنشینند و خودشان موضوع را بین خودشان حل کنند. جنرال موتورز از ماه نوامبر 2019 (آبان 1398) فیات کرایسلر را به «فساد» و پرداخت رشوه به مقام های اتحادیه کارگری آمریکا و برای کسب قدرت چانه زنی بالاتر متهم کرده است. در این دعوی که میزان زیان و خسارت در آن مشخص نیست جنرال موتورز ادعای میلیاردها دلار جبران خسارت کرده است.

جنرال موتورز روز جمعه گذشته علیه «پال بورمان» قاضی این پرونده به دلیل این اظهار نظر شکایت کرده و خواستار تغییر وی شده است.

جنرال موتورز در بیانیه ای که از طریق ایمیل ارسال کرده گفته است: «من نسبت به اجرای عدالت احساس تعهد می کنیم و مسئولیت خود می دانیم که فساد را در صنعت خودرو افشا کنیم و زمانی که هدف این فساد ها قرار می گیریم برای احقاق حق و جبران خسارت تلاش می نماییم. عدم پیگیری عدالت، نوعی تشویق و جایزه دادن به خلاف کارانی است که به قیمت خسارت به مردم درست کار و سخت کوش تمام می شود.»

جنرال موتورز در این بیانیه گفته است این درست نیست همه گیری و شیوع کرونا و اختلافات داخلی مردم در خصوص بی عدالتی نژادی در ماجرای مرگ جورج فلوید را بهانه کرده و پرونده هایی نظیر دعوی جنرال موتورز را کم اهمیت، هدر دادن وقت، وسیله ای برای پرت کردن حواس ها از مسائل بزرگتر جلوه داد. این ها عبارت هایی بودند که قاضی بورمان روز سه شنبه گذشته هنگام استماع پرونده بیان کرده بود.

در این بیانیه همچنین آمده است: «جنرال موتورز نقش حیاتی در مبارزه با شیوع ویروس کرونا ایفا کرده و با انجام کارهایی مفید در جهت پیشبرد تنوع و پذیرش همه نژادها از خود نشان داده است. هیچ اقدامی در جنرال موتورز از جمله دعوی موسوم به کلاهبرداری مدنی، که به موجب آن سه تن از مدیران ارشد فیات کرایسلر متهم هستند، باعث نخواهد شد که جنرال موتورز در بقیه زمینه های بسیار مهم و حیاتی،‌ از مسئولیت های خود سر باز بزند. نه حالا و نه در آینده.»

فیات کرایسلر هم در ایمیلی بیانیه صادر کرده و گفته است که با قاضی بورمان موافق است و در چنین هنگامه و ایامی که مردم با وضعیت فوق العاده دست و پنجه نرم می کنند، به ویژه با توجه به شیوع کرونا و مرگ غم انگیز جورج فلوید،‌ زمان آن است که ما زمان و انرژی خود را صرف عدالت اجتماعی و ریشه کنی نژادپرستی کنیم.

در این بیانیه فیات کرایسلر همچنین آمده است: «از همان زمانی که این دعوی به ثبت رسید، ما گفته ایم که این ادعا پایه و اساسی ندارد. این شکایت حواس فیات کرایسلر را از مأموریتش پرت نخواهد کرد و این شرکت به ارائه خودروهای چشمگیر و هیجان انگیز از قبیل خودروهای شاسی بلند و وانت ادامه خواهد داد، راهبردهای بلند مدت خود را پی خواهد گرفت تا ارزش بیشتری برای ذی نفعان خود خلق کند و این شامل اتحاد با گروه بزرگ پ اس آ –گروه خودروسازی پژو-سیتروئن فرانسه- نیز خواهد بود. و این اتحاد ما را به مقام سوم از لحاظ گردش مالی در بین خودرسازان دنیا خواهد رساند.

منبع: سی ان بی سی

سایر اخبار