• 01 مرداد 1399
  • 14:00
  • سایپا
  • شناسه خبر: 20042

ساز وكار داخلي سازي در صنعت خودرو 6/ عضو كميسيون صنايع و معادن مجلس:

خودروسازان با مديريت مناسب مي توانند در داخلي سازي خودكفا شوند/ افزايش همكاري با قطعه سازان و دانش بنيان ها یک الزام است

خودروسازان با مديريت مناسب مي توانند در داخلي سازي خودكفا شوند/ افزايش همكاري با قطعه سازان و دانش بنيان ها یک الزام است
عضو كميسيون صنايع و معادن مجلس گفت: براي اينكه صنعت خودروي كشور حفظ و از خروج ارز جلوگيري شود بايستي به سمت افزايش همكاري با قطعه سازان و دانش بنيان ها رفت.

به گزارش سايپانيوز، لطف اله سياهكلي، صنعت خودروسازي را آبروي كشور دانست و خاطرنشان كرد: خودروسازان مي توانند با همكاري دو سويه با شركت هاي دانش بنيان و قطعه سازان داخلي در جهت افزايش كيفيت، رضايتمندي مشتريان و داخلي سازي گام بردارند.

نماينده مردم قزوين در مجلس شوراي اسلامي افزود: بهره گيري از توان نيروهاي متخصص داخلي و پتانسيل موجود در كشور مي تواند موجب خودكفايي و ارتقاء سطح دانش در خودروسازي ها شود.

عضو كميسيون صنايع مجلس با بيان اينكه افزايش همكاري با قطعه سازان و دانش بنيان ها يك الزام است، افزود: داخلي سازي بايد با افزايش كيفيت و رشد تيراژ همراه باشد تا نتيجه مثبت آن عايد كشور شود؛ مردم ايران به خودروها و قطعاتي نياز دارند كه به جهت كيفيت شاخص باشد و حتي امكان صادرات فراهم شود.

عضو كميسيون صنايع مجلس اظهارداشت: با ممنوعيت واردات خودروهاي خارجي ضرورت دارد كه خودروسازان داخلي كارنامه بهتري ارايه كنند تا اعتماد از دست رفته به صنعت خودرو برگردد و متقاضيان با ميل خودرو خريداري كنند نه آنكه به خاطر ترس از گراني و نبود خودرو، سراغ خودروهاي ايراني بروند.

وي با بيان اينكه خودروسازان مي توانند بازار داخلي را ساماندهي كنند، تصريح كرد: با افزايش ميزان داخلي سازي خودروهاي وطني مي توان ميزان توليد را بالا برد و از هر گونه نوسان قيمت در بازار خودرو جلوگيري كرد.

سایر اخبار