تسلا حالا حالاها باید خاک بخورد تا به هوا برسد!

تسلا حالا حالاها باید خاک بخورد تا به هوا برسد!
با پیمایش جدید برند لوسید، حالا تسلا باید تا چند وقت خاک بخورد تا بلکه شاید به رقیب خود در این مسابقه نفس گیر برسد.

به گزارش سایپانیوز، 517 مایل معادل 827 کیلومتر پیمایش به ازای هر بار شارژ، رکورد جدید و خیره کننده ای است که برند لوسید Lucid‌ به تازگی برجای گذاشته است.

البته باید یک ماه صبر کرد که این سدان لاکچری برقی که Air (به معنی هوا) نام دارد به تولید انبوه برسد. آن چه از ظاهر امر پیدا است، این خودروساز نمی توانست یک ماه صبر کند ومهمترین خصلت و ویژگی این خودرو را هنگام تولید انبوه اطلاع رسانی کند. پیمایش تخمینی 517 مایل، با فاصله زیادی بهتر از تسلای مدل اس است که به ازای هر بار شارژ فقط 402 مایل 643 کیلومتر طی می کند. به بیانی دیگر، تسلا حالا حالاها باید خاک بخورد تا به هوا برسد!

این پیمایش خیره کننده، مدیون پک باتری 900 واتی خودروی «ایر» است که توان 130 کیلووات ساعت ایجاد می کند که 30 درصد بزرگتر از مدل اس تسلا است. به بیان دیگر پیمایش 517 مایل در مقایسه با 402 مایل همان 28.5 درصد است که در اثر بزرگتر بودن باتری ایجاد شده است و همان طور که باب لوتز –از مدیران ارشدی که هر سه غول خودروسازی آمریکا را تجربه کرده- می گوید: هر چقدر پیل بیشتری درون خودرو جاسازی کنید پیمایش بیشتری می گیرید.

اما قراردادن باتری بزرگتر در خودرو به وزن آن می افزاید و این خود یک محدودیت است که مهندسان طراح باید تعادل واقعی آن را با محاسبه و آزمایش به دست آورند.

باید تا ماه سپتامبر (شهریور) صبر کرد و در عمل دید که لوسید در میدان واقعی عمل چگونه رفتار می کند و مشتریان بازار چه رویه در پیش می گیرند.

تردیدی نیست که تسلا هم بی کار نمی نشیند و تا زمان عرضه واقعی لوسید که اوایل سال 2021 خواهد بود وقت دارد که در این رقابت عقب نماند.

منبع: insideevs.com