با بلند شدن قد خودروها، ریزه میزه های بامزه هم در امان نمی مانند

با بلند شدن قد خودروها، ریزه میزه های بامزه هم در امان نمی مانند
مینی کوپر سقف تاشو خیلی زیاد در میان ما نخواهد ماند چون صاحبان آن در حال تیز کردن تبر هستند.

به گزارش سایپانیوز، خودروهای سدان تنها سگمنت بازار نیستند که تحت تأثیر هجوم شاسی بلندها و کراس اورها قرار گرفته اند. حتی خودروهای جمع و جور و سقف تاشو نیز از حضور بلندقدها آسیب دیده اند. به نظر می رسد که خودروسازان هم تبر به دست گرفته اند و ریشه خودروهایی که نمی فروشند را می زنند. حتی خودروهای ریز میزه، دوست داشتنی و بامزه هم در امان نیستند.

اتومتیونیوز هم از خروج مینی کوپر کارنورتیبل از گردونه تولید تا سال 2024 خبر داده است.

سال 2019 تعداد فروش خودروی مینی سقف تاشو در بازار آمریکا فقط 4 هزار دستگاه بود که نسبت به سال 2018 حدود 25 درصد کاهش داشته است. چرخه حیات و طول زندگی مینی تا 2024 محاسبه شده و بعد از آن هم به احتمال زیاد خط تولید آن جمع خواهد شد و این خودروی خوش سبک سقف نازک بعد از دو دهه حضور از میان ما خواهد رفت.

در حال حاضر در بازار آمریکا قیمت مینی از 27 هزار دلار شروع می شود که سه سطح دارد. کوپر عادی، کوپر اس و جان کوپر ورکس.  آخری مجهز به قوای محرکه دو لیتری توربوی دوقلو چهار سلیند با توان 228 اسب بخار و صفر تا 100 حدود 6.3 ثانیه است. حداکثر سرعت این خودرو 149 مایل (240 کیلومتر) در ساعت و در بالاترین قیمت با حداکثر امکانات 40 هزار دلار قیمت دارد.

جان کوپر ورکس فقط اتومات 8 سرعته دارد و اگر کسی دوست دار پدال سوم زیر پای راننده است باید حتماً مینی سقفِ فلزی غیرتاشو را انتخاب کند.

البته هنوز خیلی زود است که شمع زندگی مینی کانورتیبل را فوت کنند اما به هر حال هر خودرویی هر چند ناز و دوست داشتنی، پایان عمری دارد.

منبع: The Drive‌ بازنشرشده در ام اس ان