صفحه نمایش لمسی خودرو سه برابر توالت آلوده تر است

صفحه نمایش لمسی خودرو سه برابر توالت آلوده تر است
​با این که مردم دنیا بهداشت بهتر را مدیون ویروس کرونا هستند و سبک زندگی مردم بعد از کرونا به طور بنیادی تغییر کرده اما هنوز برخی نقاط غیربهداشتی تر باقی مانده اند.

به گزارش سایپانیوز، در تحقیقات جدیدی که کامپر د مارکت Compare the Market اخیرا انجام داده است، 5 نقطه بسیار کثیف و آلوده درون خودرو را مشخص کرده است. شما هم که انکار نمی کنید که خودروی شما منزل دوم شما است و در آن حتماً غذا و خوراکی می خورید. بنابراین نتایج این پژوهش باید هشداری برای شما باشد.

کامپر د مارکت یک شرکت بیمه ای در بریتانیا است. در تحقیقات این موسسه 10 مدل خودرو از خودروی خانواده گرفته تا خودروهای لاکچری و ون مورد بررسی قرار گرفته و با سواب swab از نقاط مختلف داخل خودرو نمونه برداری شده است. به ویژه این تحقیق به اندازه گیری ماده به نام Adenosine Triphosphate (ATP) روی این سواب ها می پردازد. هر چقدر میزان این ماده در سواب بیشتر باشد میزان آلودگی و کثیفی در آن ناحیه بیشتر است.

از بین نقاط مهمی که مورد آزمایش قرار گرفته از جمله دنده، دسته های راهنما، فرمان، کمربند ایمنی، دسته های باز و بسته کردن درب ها، شیشه جلوی خودرو، صفحه نمایش لمسی و آینه های دید عقب از همه بیشتر صفحه نمایش لمسی کثیف بوده است.

به عنوان شاهد آزمایش یک سواب از سطح توالت یک اداره هم در این آزمایش به عنوان کنترل تحقیقات مورد آزمایش قرار گرفته است تا امکان مقایسه هم فراهم شود.

بر اساس نتایج این آزمایش و تحقیقات، سطح روی صفحه نمایش لمسی روی داشبود 371 درصد بیشتر از سطح توالت آن اداره آلوده بوده است. مقام دوم از لحاظ آلودگی را دنده خودرو داشته با 331 درصد آلودگی بیشتر از توالت و مقام سوم از آن دسته های راهنما و روشن کننده برف پاک کن بوده است.

با این که فرمان از همه بیشتر در دستان راننده قرار میگیرد از لحاظ آلودگی در اشیا داخل خودرو مقام چهارم کثیفی را کسب کرده است.

نتایج دیگر این تحقیق نشان داده است که خودروهای خانواده تقریباً دوبرابر ون ها کثیف و آلوده اند. بر اساس این تحقیق یک وانت  فورد اف 150 تمیز تر از یک شاسی بلند لکسوس به حساب می آید!

هدف این تحقیق این نیست که خواننده به این نتیجه برسد که به جای صندلی خودرو روی سنگ توالت یا از آن کثیف تر نشسته اما یادآور این موضوع خواهد بود که به اندازه کافی سطوح پرتماس در داخل خودرو را تمیز نماید.

منبع: The Drive