گذراندن وقت کیفی با خانواده/ خودتان در منزل بسازید

گذراندن وقت کیفی با خانواده/ خودتان در منزل بسازید
آخرین وسیله نقلیه ای که هیوندایی خلق کرده است،‌ از جنس «خودتان در منزل بسازید» است.

به گزارش سایپانیوز، به لحاظ طراحی، هیوندایی اخیراً کارهای بزرگی انجام داده است هم در خودروهای معمولی و متداول و هم در بخش برند لاکچری جنسیس. از آخرین طراحی های گروه صنعتی هیوندایی، توسان است که علاوه بر تغییر ظاهری به انواعی از تجهیزات روز هم مجهز شده و توجه زیادی را به خود جلب کرده است. در برند لاکچری مدل G70 جنسیس هم که هفته گذشته رنگ روز را دید [با بازار معرفی شد]. طراحی های هیوندایی در بازار اروپا هم اثرگذار بوده است اما آن چه به تازگی معرفی کرده از جنس هیچکدام از خودروهای معرفی شده در بالا نیست.

این بار هیوندایی در مرکز فنی اروپایی خود Hyundai Motor Europe Technical Center (HMETC کیتی طراحی کرده که مردم می توانند خودشان به خانه ببرند و مونتاژ کنند.

 حاصل این «خودتان در خانه بسازید»،‌ وسیله نقلیه ای است که شباهت زیادی به soapbox یا جعبه صابون دارد. «جعبه صابون» همان طور که در شکل زیر مشاهده می شود وسیله نقلیه  بدون موتوری است که در مسابقات گرانش یا Gravity Race به کار می رفت و بیشتر جنبه تفریحی دارد. در برخی از مسابقات سرعت این جعبه صابون ها به 164 کیلومتر در ساعت هم می رسید. در تاریخچه این جعبه صابون ها آمده است که در سال های اول ابتدا این وسایل مسابقه ای بدون موتور را از جعبه صابون یا جعبه میوه مثل جعبه سیب می ساختند و چرخ های آن را چرخ رولر اسکیت تشکیل می داد. بیشتر این مسابقات در انگلستان متداول بود.

حالا هیوندایی با هدف بهبود اوقات کیفی خانواده ها، مشتریان و دوستان،‌ کیتی طراحی کرده است که خانواده ها می توانند با ابزارهای ابتدایی در منزل مونتاژ کنند. همه ی مواد و ابزارهای آنها هم مقرون به صرفه و قابل خرید از فروشگاه های ابزارالات است.

آندرآس کروستوف هوفمن Andreas Christoph-Hofmann  قائم مقام بازاریابی و محصول هیوندایی موتور اروپا می گوید: در ماه های اخیر، گذراندن اوقات با اعضای خانواده ارزش زیادی بین مردم پیدا کرده است. ما هم می خواستم پروژه ای تفریحی برای خانواده ها خلق کنیم تا زمانی که در کنار هم سپری می کنند کیفی باشد.

طول این جعبه صابون یا صوپ باکس یک متر است و در ساخت آن از چوب، میله های فلزی و پیج و مهره استفاده شده است. چرخ های آن هم همان چرخ های مورد استفاده در چرخ دستی است. فرمان آن نوعی جویستیک و ترمز آن از مکانیسم بسیار ساده ای برخوردار است. هرچند اندازه آن کوچک و مخصوص تفریح نوجوانان است اما بزرگسالان هم می توانند از آن استفاده نمایند.

منبع: هیوندایی

سایر اخبار