آمازون روی بازیافت باتری سرمایه گذاری می کند

آمازون روی بازیافت باتری سرمایه گذاری می کند
شرکت ردود متریالز با آمازون در بازیافت باتری های خودرو، باتری های لیتیم-آیون و هر نوع زباله الکترونیکی حاصل از عملیات آمازون همکاری می کند.

به گزارش سایپانیوز، اشترابل که روزگاری مدیر ارشد فنی تسلا بود و در طراحی باتری های قوای محرکه تسلا با ایلان ماسک همکاری کرده و بنیانگذار استارت آپ ردود متریالز Redwood Materials است که اکنون مورد توجه آمازون قرار گرفته است.

آمازون به عنوان بزرگترین خرده فروشی آنلاین دنیا، در صندوق وثیقه آب و هوا Climate Pledge Fund 2 میلیارد دلار سرمایه گذاری کرده و از پروژه های این صندوق، سرمایه گذاری در استارت آپ بازیافت باتری ردود متریالز و سه کمپانی دیگر است.

اشترابل در مصاحبه با سی ان بی سی گفته است: «سرمایه گذاری آمازون چشمگیر است هم به لحاظ اندازه و هم از نظر میزان تعهد و التزام این شرکت در ردپای توسعه پایدار. این شرکت از باتری در بسیاری از اماکن مورد نیاز خود استفاده می کند از خدمات وب گرفته تا مصرف وسایل الکترونیکی و ناوگان لجستیک برقی.»

شرکت تسلا با اشترابل بزرگ شد و تسلا قوای محرکه خود را مدیون تلاش های اشترابل است وی حتی در ساخت کارخانه گیگافکتوری در رنوی نوادا نقش کلیدی داشت تا این خود خودش ردود متریالز را در کارسون سیتی نوادا تأسیس کرد که مرکز بازیافت باتری است.

اشترابل می گوید: «وقتی به آینده ی حمل و نقل وبرقی شدن خودروها نگاه می کنیم، تعدادی باتری مورد نیاز رقم سرسام آوری می شود. ما همین حالا هم در حال بازیافت فلزاتی مثل لیتیم،‌ نیکل، کوبالت و غیره از باتری های فرسوده هستیم. حالا فقط باید با بازده بالاتر و در مقیاس اقتصادی تر انجام دهیم.»

این اولین سرمایه گذاری در شرکت ردود متریالز نیست. اوایل امسال این شرکت 40 میلیون دلار سرمایه از گروه سرمایه گذاری کاپریکورن و بریکترو انرژی ونچرز دریافت کرد که بیل گیتس و جف بزوس از سهامداران آن هستند.

منبع: سی ان بی سی