گرایش بیشتر به هدایت سرمایه ها در خودروهای برقی

گرایش بیشتر به هدایت سرمایه ها در خودروهای برقی
 شرکت خودروسازی خودروهای برقی دبلیو ام موتور در چین که پشتیبان اصلی آن خودروسازی بایدو است موفق به گردآوری 10 میلیارد یوآن معادل 1.47 میلیارد دلار سرمایه گذاری شد.

به گزارش سایپانیوز، اشتیاق مردم دنیا برای ساخت خودروهای دوست دار محیط زیست که آسیب کمتری وارد می کنند و در کاهش گرمایش زمین مؤثرند باعث شده است که سهام بسیاری از خودروسازان برقی حتی بیشتر از دارایی ها و توانایی هایشان افزایش یابد و نمونه آن افزایش افسانه ای ارزش سهام شرکت هایی مثل تسلا و نیو NIO‌ است. به همین دلیل حالا بهترین موقعیت است که شرکت های سازنده خودروهای برقی برای جلب سرمایه، در بازار به دنبال سرمایه گذار بگردند.

در حالی که در خبرهای آمده بود شرکت لی اتو Li Auto Inc و Xpeng Inc‌ در آمریکا به دنبال ورود به بازار بورس نیویورک هستند،‌ رقیب آن ها در خود چین WM Motor‌ است که از حمایت و پشتیبانی شرکت خودروسازی بایدو برخوردار است.

به جز بایدو، شرکت های سرمایه گذاری دولتی و سائیک موتور هم به جمع سرمایه گذاران دبلیو ام موتور پیوستند که منجر به جذب 1.47 میلیارد دلار سرمایه شد اما دبیلو ام از فاش کردن ارزش کل این شرکت بعد از جذب سرمایه خودداری کرده است.

جذب سرمایه 1.5 میلیارد دلاری به دبلیو ام موتور کمک می کند که در تولید خودروهای برقی از فناوری های هوشمند و الکترونیک بهره بیشتری ببرد و کانال های فروش خود را افزایش دهد.

منبع: رویترز