چشمگیرترین رویداد نمایشگاه خودروی پکن/ پهپاد انسان بر

چشمگیرترین رویداد نمایشگاه خودروی پکن/ پهپاد انسان بر
در نمایشگاه بین المللی خودروی پکن استارت آپ تحت حمایت علی بابا خودروی پرنده جدیدی را به نمایش گذاشت.

به گزارش سایپانیوز، 8 ملخ و یک قاب شبیه کپسول بیشتر شبیه به پهپادی است که قابلیت حمل انسان را دارد و کمتر می توان نام خودروی پرنده روی آن گذاشت.

علی بابا –بزرگترین خرده فروش آنلاین چین که حکم آمازون چینی ها را دارد- در استارت آپ خودروهای برقی چینی به نام Xpeng سرمایه گذاری کرده و حالا نمونه اولیه یکی از محصولات این شرکت در نمایشگاه پکن به نمایش گذاشته شده است. سرمایه گذاری در استارت آپ های خودروهای برقی و خودران ها یکی از راهبردهای بلندمدت علی بابا است.

این نمونه اولیه را شپنگ های تک Xpeng Heitech که یکی از واحدهای فناوری استارت آپ شپنگ است طراحی کرده. این واحد بخش مهمی از تحقیق و توسعه (آر اند دی) بلند مدت این شرکت به حساب می آید و کسب و کار اصلی و راهبرد مرکزی این استارت آپ تغییری نکرده است از مهمترین فناوری هایی که این واحد دنبال می کند نقشه برداری و فناوری های دقت بالا است.

این وسیله پرنده می تواند دو سرنشین داشته باشد و برای پروازهای کوتاه بین 2 تا 25 متر ارتفاع مناسب است. این پروژه هنوز در فاز طراحی است و برای انجام سرمایه گذاری جدید نیاز به ارزیابی و سنجش دقیق بازار است.

برایان گو Brian Gu‌ قائم مقام رئیس هیئت مدیره شپنگ در حاشیه نمایشگاه بین المللی پکن می گوید: این [وسیله هوایی] بخشی از اکتشاف و اختراع مرکز آر اند دی است که می خواهد حمل و نقل را در مقیاسی بزرگتر مورد بررسی قرار دهد. وی می گوید: «ما فکر می کنیم که در آینده نه تنها خودروهای برقی صاحب ویژگی ها و فناوری های خودران ها و وسایل حمل و نقل هوشمند هستند بلکه این فناوری ها سایر ابزارها را طوری توانمند می کند که یک اکوسیستم چندوجهی خلق می شود. برای همین ما در این بخش هم سرمایه گذاری می کنیم و در حال انجام اکتشاف و پژوهش هستیم.»

در حال حاضر مقررات و قوانین مهمترین مانع توسعه پهپادهایی است که قابلیت حمل انسان دارند.

این کمپانی چینی نام این پهپاد با قابلیت حمل انسان را کیویگوگو Kiwigogo گذاشته است و طراحی آن 7 سال طول کشیده است 15 ثبت اختراع دارد و برای اطمینان از ایمنی آن بیش از 10 هزار بار تست انجام شده است.

با این حال چون این دومین محصول این شرکت است، هنوز استارت آپ به حساب می آید.

منابع: cnbc.com و insideev.com