کاهش 2 درصدی در میزان مرگ و میر ناشی از حوادث رانندگی

کاهش 2 درصدی در میزان مرگ و میر ناشی از حوادث رانندگی
باز هم آمار مرگ و میر سازمان ایمنی ترافیک بزرگراه ملی آمریکا منتشر شد و همان طور که همه می دانیم، مرگ و میر ناشی از حوادث رانندگی کاهش یافته اما بلاهت در رانندگی بیشتر شده است.

به گزارش سایپانیوز،‌ تعداد مرگ و میر در اثر سوانح رانندگی در سال 2019 نسبت به سال قبل از آن 2 درصد کاهش یافته و تعطیلات سراسری به خاطر شیوع ویروس کرونا در سال 2020 در کاهش مرگ و میر مؤثر بوده اما نرخ کشته شدگان به ازای هر مایل افزایش یافته است. تعداد افراد بی ملاحظه در رانندگی افزایش یافته و بیشتر تصادف ها به خاطر دو عامل سرعت بالا و مصرف مواد (مخدر و الکل) است.

به گزارش سازمان ایمنی ترافیک بزرگراه ملی تعداد کشته شدگان در سال 2019 در اثر سوانح رانندگی در آمریکا 36,096 بوده که 739 نفر یا 2 درصد کمتر از مدت مشابه سال قبل از آن بوده است. این در حالی است که خودروها در آمریکا به طور متوسط 1 درصد بیشتر از سال گذشته پیمایش داشته اند.

مرگ و میر پیاده ها 2.7 درصد کاهش یافته است دوچرخه سواران 2.9 درصد و موتورسیکلت سواران حدود 0.5 درصد کاهش داشته اند. مرگ سرنشینان داخل خودرو هم 2.8 درصد کاهش داشته است. اما مرگ و میر در اثر تصادف با وسایل نقلیه سنگین از 5006 نفر در سال 2018 به 5005 نفر یعنی فقط یک نفر کمتر شده است.

گزارش این سازمان همچنین مورد جالب دیگری هم دارد و آن این است که شیوع ویروس کرونا باعث شده ترافیک و رفت و آمد مردم کمتر شود و در عین حال همین رانندگان وقتی خیابان ها و جاده ها را خلوت می بینند بیشتر گاز میدهند و بی ملاحظه تر رانندگی می کنند. بستن کمربند هم در دوره شیوع کرونا کمتر شده است. تعداد کسانی که تحت تأثیر مواد (مخدر و الکل) رانندگی می کنند هم بیشتر شده است.

پژوهشی در 5 مرکز اصلی اورژانس جراحت نشان داده است که بین ماه مارس تا ژوئیه، تقریباً دوسوم آزمایش مواد از جمله حشیش [ماریجوانا] الکل و یا مشتقات تریاک در این رانندگان سانحه دیده مثبت بوده است. نکته این جا است که بین ماه های مارس تا ژوئیه مصرف مواد مخدر از جمله حشیش تقریبا دو برابر شده است.

انجمن ایمنی بزرگراه می گوید در یک سوم مرگ و میر ناشی از سوانح رانندگی، عامل اصلی سرعت بالا و عدم توانایی راننده در کنترل خودرو بوده است.

منابع: اتوویک و اتوبلاگ