زیان حاصل از خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا در صنعت خودرو/ 11 میلیارد یورو

زیان حاصل از خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا در صنعت خودرو/ 11 میلیارد یورو
ب ام و می گوید خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا به صنعت خودروی جهانی 10 تا 11 میلیارد یورو زیان وارد می کند.

به گزارش سایپانیوز، نیکولاس پیتر Nicolas Peter معاون مالی گروه خودروسازی ب ام و می گوید جدا شدن بریتانیا از اتحادیه اروپا به خودروسازان و تأمین کنندگان قطعه 11 میلیارد یورو صدمه می زند مگر آن ه تعرفه بین مرزی همان صفر باقی بماند و عاری از بروکراسی اداری باشد.

به گفته ی پیتر در جمع اینترنتی خبرنگاران، ب ام و بالای 100 میلیون یورو برای آمادگی خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا صرف کرده است. «انجمن صنعت خودرو جهانی هم تخمین زده است که زیان به خودروسازان و تأمین کنندگان آن حدود 10 تا 11 میلیارد یورو است.» وی همچنین اضافه کرده است که: «باید همچنان تعرفه در تجارت ما صفر باقی بماند. علاوه بر آن باید جریان آن روان و بدون مانع باشد. سیستم ما تحویل سر وقت یا just-in-time است و در دفاتر گمرک باید فرایندها روان و بدون مانع و با بازده بالا باشند.»

علاوه بر این بریتانیا باید خود را با الزامات آلایندگی اتحادیه اروپا وقف دهد تا خودروسازان مجبور نباشند برای بازارهای مختلف استانداردهای متفاوتی را رعایت کنند.

تقاضای بالا برای خودروهای برقی و هیبریدی به ب ام و کمک کرده است که ب ام و بتواند خود را به اهداف کاهش آلایندگی ها وقف دهد.

منبع: رویترز