امکان جدید در اوبر/ رزرو سفر در تاکسی های اینترنتی

امکان جدید در اوبر/ رزرو سفر در تاکسی های اینترنتی
اوبر بزرگترین تاکسی اینترنتی آمریکا امکان جدیدی را برای مشتریان خود فراهم کرده است و آن امکان رزرو سفر از پیش است.

به گزارش سایپانیوز، مشتریان می توانند تا 30 روز قبل، برای سفر در ساعت خاص و روز خاص رزرو انجام دهند. البته مدل اصلی کسب و کار تاکسی اینترنتی تقاضا و عرضه در لحظه بوده و مدل اصلی به همین روش باقی می ماند،‌ اما قرار است این امکان جدید، به شکل مدل جدیدی از کسب و کار، به مدل قبلی اضافه شود. در مدل جدید این امکان هم فراهم شده که مشتری بتواند رانندگانی را انتخاب کند که برای مثال حاضر به پذیرش حیوانات خانگی و حتی اختصاص صندلی به این حیوانات باشند.

بعد از شیوع کرونا، بازگشت به وضعیت عادی در شرکت های ارائه دهنده حمل ونقل اینترنتی با سرعت بسیار کم صورت می پذیرد. در همین چند ماه گذشته در ایالات متحده و کانادا،‌ سفرهای داخل شهری با تاکسی های اینترنتی 59 درصد کاهش یافته است.

مدیران ارشد اوبر می گویند افزودن امکان رزرو در پاسخ به نظرسنجی ها از مشتریان و فوکوس گروپ ها بوده است که نشان داد تا چه حد می تواند از استرس و اضطراب مردم بکاهد مخصوصاً برای کسانی که قرار دکتر یا بلیط هواپیما دارند.

اوبر قبلا یک گزینه به نام جدول زمان بندی داشت اما اکنون امکان رزرو به مشتریان این اجازه را می دهد که حتی رانندگان خاص و محبوب خود را هم رزرو کنند و حتی اگر رانندگان در موعد مقرر خودشان را نرسانند، به عنوان جریمه 50 دلار به اعتبار مشتری اضاف می شود.

از اسفند سال 1398 و شروع شیوع کرونا، استفاده از جدول زمانبندی افزایش چشمگیری پیدا کرد. جئوف تام-اسکات، مدیر بخش رزرو اوبر می گوید: «تقاضا تاکسی در لحظه به قوت خود باقی است و بخش اصلی کسب و کار به آن تکیه دارد اما بعضی از مشتریان ما از تجربه امکان رزرو بسیار خرسند بوده اند چون روی تلفن همراه خود سفر را رزرو می کنند و خیالاشان راحت می شود.» این امکان در 20 شهر آمریکا از جمله نیویورک، شیکاگو، میامی،‌ هیوستن و سیاتل در هفته های آینده برقرار می شود.

نرخ رزرو تاکسی اینترنتی بین 8 تا 12 دلار است که به نرخ سفر اضافه می شود. نکته دیگر این که در بین رانندگان هم ابتدا امکان رزرو برای خودروهای ممتاز فعال خواهد شد اما به تدریج به سایر بخش ها از جمله مناطق روستایی گسترش خواهد یافت.

در ضمن در همین هفته اوبر موفق به کسب تأیید برای ادغام و تصاحب پُستمیتس Postmates بزرگترین شرکت تحویل غذای آمریکا به مبلغ 2.65 میلیارد دلار شد.

وزارت دادگستری ایالات متحده تصاحب شرکت تحویل غذای پُستمیتس توسط اوبر را تأیید کرد و به این ترتیب این ادغام تا پایان سال 2020 کامل خواهد شد. شرکت های بزرگ آمریکا قبل از ادغام یا تصاحب باید از وزارت دادگستری تأیید دریافت کنند که کارشان انحصارطلبی تجاری نباشد.

منبع: رویترز

سایر اخبار