فورد از سود بازار خودروهای دست دومِ برند خود سهم بیشتری می خواهد

فورد از سود بازار خودروهای دست دومِ برند خود سهم بیشتری می خواهد
گروه خودروسازی فورد آمریکا، خرید و فروش آنلاین خودروهای دست دوم خود را آغاز کرد.

به گزارش سایپانیوز، هر چقدر هم که ظرفیت تولید یک خودروساز بالا باشد، هرگز میزان خرید و فروش خودروهای نو به میزان خرید و فروش خودروهای دست دوم نمی رسد و به همین دلیل نمایندگی های فروش و خدمات پس از فروش باید بتوانند علاوه بر خودروهای نو، در بازار خودروهای دست دوم هم موفق عمل کنند.

شرکت خودروسازی فورد که در آمریکا [به دلیل طرح لوگو] با نام مستعار «بیضی آبی» هم معروف است سهم بیشتری از این کیک [خرید و فروش خودروهای دست دوم] می خواهد.

سالانه 3 میلیون دستگاه از برندهای مختلف گروه خودروسازی فورد در بازار دست دوم خرید و فروش می شوند. اما فقط یک سوم این نقل و انتقال ها در نمایندگی های فروش و خدمات پس از فروش فورد انجام می شود.

مارک لانِو Mark LaNeve معاون فروش و بازاریابی فورد در بازار آمریکا در مصاحبه با خبرنگاران این اطلاعات را در اختیار گذاشت. با توجه به این رقم عظیم،‌ طبیعی است که فورد خود را مستحق سهم بیشتری از این مبادلات و خرید و فروش بداند. به نظر می رسد که ابزار به دست آوردن آن را هم در اختیار دارد که با «مزیت آبی فورد» یا Ford Blue Advantage شناخته می شود.

فورد برای اجرای این برنامه خود 800 نمایندگی فروش و خدمات پس از فروش را به نشست مجازی سه روزه دعوت کرده و در آن به معرفی پلتفرم جدید آنلاین پرداخته است. این پلتفرم از اوایل سال 2021 قرار است انبار 3100 نمایندگی فروش و خدمات پس از فروش را به هم مرتبط کند و همه نمایندگی ها در یک وبسایت حضور داشته باشند. زمانی که همه نمایندگی ها در یک وبسایت حضور بیابند، قیمت و تحویل وضعیت خیلی بهتری پیدا می کند. در این برنامه یک ویژگی جدید معرفی شده است که تحت عنوان «صحه گذاری محصول قبل از مالکیت» certified pre-owned product که جزئیات آن هنوز منتشر نشده است.

لانو می گوید: «باور داریم که از همان روز اول، وبسایت فورد بزرگترین منبع خودروهای دست دوم فورد خواهد بود. اگر مشتری یک موستانگ سقف تاشوی زرد قناری مدل 2015 بخواهد به احتمال زیاد فقط در این وبسایت پیدا خواهد کرد.»

به احتمال خیلی زیاد به دلیل آن که نمایندگی های فروش در حال حاضر فورد در اندازه سدان در نمایشگاه ها خود ندارند، برای خرید فورد فیوژن یا فورد تاروس، مشتری باید به بازار دست دوم مراجعه کند و با راه اندازی وبسایت جدید مخصوص خودروهای دست دوم، دسترسی به سدان فورد هم فراهم خواهد شد.

برای نمایندگی های فروش و خدمات پس از فروش فورد در آمریکا،‌ بازار خودروهای دست دوم اهمیت حیاتی دارد و می تواند منبع عظیم سودآفرینی باشد. با معرفی پلتفرم آنلاین جدید فورد، اوایل سال جدید میلادی این برنامه به ثمر خواهد رسید. هنوز زمان راه اندازی این وبسایت به طور دقیق اطلاع رسانی نشده است.

منبع: Automotive News