نیسان از حضورش در اروپا می کاهد

نیسان از حضورش در اروپا می کاهد
بخشی از برنامه ی نیسان برای سرپا ماندن صرف نظر کردن از بازار اروپا است.

به گزارش سایپانیوز، نیسان طوری برنامه ریزی کرده است که مشتریان و هوادران خود را از طریق برون سپاری فروش به شریک تجاری اش رنو راضی نگه دارد و از هزینه های حضور در اروپا بکاهد.

هر آن چه که کارلوس قصن رئیس هیئت مدیره سابق اتحاد رنو-نیسان رشته بود، حالا مدیران جدید نیسان پنبه می کنند. قصن به بسط و گسترش سریع باور داشت اما حالا نیسان مجبور است بیش از 30 کانال توزیع خود در اروپا به ویژه اروپای غربی را تعطیل کند. حتی کارخانه ی آویلا Avila نیسان در اسپانیا در شرف تعطیلی و در حال تبدیل به انبار است.

در گزارش نیسان از کاهش شبکه ها و کانال های توزیع در اروپا جزئیات برون سپاری فروش به رنو منتشر نشده است. 

این خودروساز ژاپنی می خواهد تمرکز بیشتری روی بازارهای چین،‌ ایالات متحده و وطن داشته باشد و به همین دلیل عملیات خود را کشورهای اروپایی کاهش خواهد داد.

سال مالی کشور ژاپن 31 مارس هر سال پایان پیدا می کند و در سال مالی جاری انتظار می رود که نیسان 340 میلیارد ین (معادل 3.25 میلیارد دلار آمریکا) زیان گزارش کند. به همین دلیل قرار است ظرفیت تولید  تعداد مدل های این شرکت تا 20 درصد کاهش پیدا کند و ظرف سه سال پیش رو، 300 میلیارد ین کاهش هزینه داشته باشد.

اتحاد سه جانبه نیسان با رنو و میتسوبیشی در سال 2018 با سقوط آزاد مواجه شد، چون کارلوس قصن رئیس هیئت مدیره این اتحاد به اتهام سوءمدیریت مالی دستگیر شد. اما خود قصن تمام این اتهام ها را انکار می کند. وی در سال 2020 از ژاپن گریخت و حالا تحت نظارت نیروهای انتظامی محل سکونت خود در لبنان منتظر برگزاری دادگاه است.

منبع: اتوبلاگ