خیابان های وسیع، گاراژهای عظیم/ جوامعی مخصوص خلبانان

خیابان های وسیع، گاراژهای عظیم/ جوامعی مخصوص خلبانان
محله هایی در ایالات متحده رو به گسترش هستند که صاحبان آن خلبانان و مشاهیری هستند که هواپیماهای خود را به خانه می برند.

به گزارش سایپانیوز، با این که سال ها است وعده داده شده و رؤیای شیرینی است اما هنوز خودروها، پرنده نشده اند. همین حالا هم مردم اکثر شهرهای بزرگ، با معضل پارکینگ خودرو مواجه هستند، حالا فکرش را بکنید که خانواده ها به یک وسیله نقلیه نسبتاً بزرگتر هم مجهز شوند. ضمن آن که همین حالا هم با این که رانندگی با خودرو به مراتب پیچیدگی کمتری نسبت به پرواز یک هواپیما دارد، با این همه تصادف و برخورد مواجه هستیم. شاید به همین دلیل است که صنعت هوایی به مراتب قوانین پیچیده تری دارند.

 با این حال جامعه ی فعال در صنعت هوایی دست به ابتکار جالبی زده اند و محله ای خاص در نزدیکی فرودگاه ها را برای رفت و آمد ایمن و مناسب برای هواپیماهای کوچک خود اختیار کرده اند. این جوامع کوچک که اکثر آنها خلبان هستند،‌ هواپیمای خود را به خانه می برند. خانه هایی که خیابان های آن بسیار وسیع و گاراژهای آن بسیار عظیم هستند. برخی هم در گاراژ خود،‌ خودرو دارند و در فضای بین گاراژ و خیابان، هواپیمای خود را پارک می کنند.

یکی از این جوامع خلبان که هواپیماهای خود را به خانه می برند در چند مایلی شهر ساکرامنتو در ایالات کالیفرنیا است و نام آن «محله کامرون ایرپارک استیت» است. تقریباً همه ی خانه ها در این محله یک هواپیما کنار گاراژ خود دارند. نام خیابان های این محله هم بر اساس صنعت هواپیمایی انتخاب شده مثل خیابان بوئینگ یا لاکهید.

یک فیلم ویدیوئی هم از این محله در یوتیوب تحت عنوان Bikes, Trikes & Razors این محله را نشان می دهد. به طور طبیعی باید این خانه ها و خیابان ها به اندازه کافی بزرگ و وسیع باشند و به همین دلیل قیمت این خانه ها هم زیر 500 هزار دلار نیست و برای خرید منزل در این محله حداقل باید 1.5 میلیون دلار در نظر گرفت. این مبلغ برای مردم عادی بسیار گران است اما این محله مخصوص خلبان ها و افراد فوق پولدار است و همان طور که انتظار می رود جمعیت آنها خیلی زیاد نیست ولی تصورش هم جالب است که این خلبان ها از خانه خودشان سوار هواپیمای شخصی می شوند و به محل کار می روند.

زندگی در کنار هواپیمای شخصی Living With Your Plane  در ایالات متحده رو به گسترش است و در حال حاضر 617 منزل با پارکینگ هواپیما در ایالات های فلوریدا، تگزاس و واشنگتن وجود دارند. برخی از این خانه ها متعلق به افراد مشهور و فوق پولدار است. برای مثال جان تراولتا که یکی از هنرپیشگان قدیمی آمریکا است و علاقه شدیدی به خلبانی دارد ابتدا در محله Jumbolair‌ زندگی می کرد تا بتواند از هواپیمای شخصی خودش استفاده کند. همچنین مشاهیر نسکار NASCAR  همچون رچارد چایلدرس Richard Childress، مارک مارتین Mark Martin و مایک اسکینر Mike Skinner‌ هم خانه هایی ساخته اند که بتوانند هواپیمای شخصی را به خانه ببرند.

منبع: The Drive