صفحه اول    تاریخچه سایپا    اخبار نمایشگاه    گزارش تصویری    اطلاعیه های فروش    یکشنبه، 2 اردیبهشت 1397 - 15:21  
 پارس خودرو |    زامیاد |    سایپا دیزل |    سایپا سیتروئن |    بن رو |    مگاموتور |    سایپا یدک |    سازه گستر |    امدادخودرو |    شرکت فرهنگی ورزشی سایپا |    سایر شرکتهای گروه  
 آیینه رسانه ها
 
پست الکترونیکی:
- اندازه متن: + -  کد خبر: 7138صفحه نخست » اخبار مهمشنبه، 3 مهر 1395 - 10:24
نماینده مردم شهرستان های ساوه و زرندیه:
با مدیریت صحیح سایپا، مجموعه بن رو احیا شد
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: مدیریت، تکنولوژی و نیروی انسانی نقش مهمی در رشد و توسعه هر مجموعه ای دارد واگر این موارد دست به دست هم دهند، می توانند یک مجموعه را احیا و توانمند کند.
  

به گزارش سایپا نیوز، محمد رضا منصوری نماینده مردم شهرستان های ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی در خصوص شرایط شرکت خودرو سازی بن رو گفت: قبل از تحویل مجموعه بن رو به گروه سایپا، مشکلاتی در بحث سود مالی، زیان انباشته و وام های بانکی در شرکت بن رو وجود داشت و شاید کمتر کسی تصور می کرد که روزی  این شرکت خودرو سازی یک مجموعه سود ده تبدیل شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: به هر حال سودها و بهره های مالی و بانکی که هر سال پرداخت می شد، عمدتا بیشتر از سود شرکت بود و در مجموع شرکت بن رو سالانه حدود 50 میلیاد تومان بهره وامی پرداخت می کرد.

 منصوری یادآور شد: در حال حاضر طبق آمار هایی که ارائه شده سایپا کمک کرد تا مجموعه بن رو با مدیریت صحیح احیا شود.

وی افزود: مجموعه بن رو زیان انباشته زیادی از مدیران قبلی به ارث برده بود که با یاری خدا و حمایت مدیریت ارشد گروه سایپا، شرایطش خوب است، و امیدوارم شاهد رشد و پویایی این مجموعه دانش بنیان باشیم.

نماینده مردم شهرستان های ساوه و زرندیه گفت: هر چقدر تولید مجموعه بیشتر شود و بدهی های معوق کاهش یابد، مطمئناً  مجموعه می تواند به سوده دهی برسد و طرح جداسازی بن رو یک ایده خوبی بود که  می تواند در بلند مدت شرایط صنعت و اشتغال استان را رونق بخشد و در آینده شاهد یک کارخانه پویا و فعال در عرصه صنعت خودرو کشور خواهیم بود.

این نماینده مجلس دهم افزود: از جمله مشکلاتی که صنایع را با مشکلات عدیده ای روبرو کرده، می توان به  عدم توانمندی در مدیریت و سوددهی بالا اشاره کرد و مجموعه صنعتی بن رو متاسفانه در چند سال گذشته این تجربه تلخ را داشت و تلاش شد با تزریق منابع مالی و برنامه ریزی هدف مند  این نقاط ضعف جبران شود.

وی در ادامه افزود: مدیریت، تکنولوژی و نیروی انسانی نقش مهمی در رشد و توسعه هر مجموعه ای دارد و اگر این موارد دست به دست هم دهند، می توانند یک مجموعه را احیا و توانمند کند.

منصوری تاکید کرد:  مجلس نیز جزء وظایف خود می داند تا در پویایی و کارآفرین و معیشت نیروی انسانی گام های  مثبتی بردارد و ما هم به سهم خود در کمیسیون صنایع و کمیسیون اصل 90 تلاش می کنیم تا به عنوان نماینده مردم که از بخش خصوصی صنعت وارد مجلس شده ایم، به مجموعه های صنعتی تا حد امکان  کمک کنیم.

 

آدرس کانال خبری سایپا نیوز:      telegram.me/saipanews_com

   
  

 
 
 
::  صفحه اصلی ::  ارسال خبر ::  آرشیو ::  جستجو ::  تماس با ما ::  تماس با شرکت ::  RSS
© سایپا نیوز 1389
info@saipanews.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار